Archiwum wydarzeń roku szkolnego 2013/2014,  2014/2015 i 2015/2016 i 2016/2017 i 2017/2018

 

- Prezentacja multimedialna promująca ZSA kliknij tutaj

- Film promujący ZSA 2018 Obejrzyj w YouTube

  

AKTUALNOŚCI

 

Wspólnym głosem dla Niepodległej

W dniu 9 listopada Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości uczcił setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie ZSA przygotowali krótki montaż słowno- muzyczny, w którym przywołali najważniejsze wydarzenia historyczne.

Mottem programu artystycznego stały się słowa Józefa Piłsudskiego: Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się również w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie oraz nauczyciele uroczyście odśpiewali pełen tekst „Mazurka Dąbrowskiego”.

 


 

Projekt patriotyczny „BohaterOn w Twojej szkole”.

Za nami pierwszy etap projektu "BohaterOn w Twojej szkole". Po zapoznaniu z losami wybranych Powstańców, klasy I LOp, II THR, II LO i III LO zredagowały "Kartki dla Powstańców", oddając w ten sposób hołd naszym narodowym Bohaterom.

30.10.2018 r. ponad sto "Kartek" zostało wysłanych dla Powstańców.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę patriotyczną inicjatywę!

Red. Koło Wolontariatu

Dodano dnia 10.11.2018

 

ZSA w nietypowej akcji niepodległościowej

W tym roku świętujemy 100-lecie odzyskania naszej niepodległości. Z tej racji w całej Polsce podejmowano  wiele inicjatyw upamiętniających to niezwykłe wydarzenie historyczne.

Społeczność Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod patronatem Telewizji Polskiej „100. dobrych uczynków na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Akcja polegała na podjęciu dowolnego, dobrego działania, jednoczącego daną zbiorowość i oddającego cześć Bohaterom naszej niepodległości.

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało i przeprowadziło zbiórkę znaczków „ostemplowanych”. W akcję włączyła się społeczność szkoły, a także Rodzice i Absolwenci. Mimo, że coraz powszechniej korzystamy z elektronicznych komunikatorów i tradycyjna poczta odchodzi na bok, to akcja zakończyła się niezwykłym sukcesem. Przez kilka tygodni wolontariuszom udało się zebrać aż tysiąc znaczków.

Ponieważ inicjatywa polegała na dzieleniu się dobrem, Koło Wolontariatu ZSA, przekazało znaczki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti, by w ten sposób wspomóc pracę misjonarzy.

Wolontariusze składają serdeczne podziękowanie Pracownikom szkoły, Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom oraz Absolwentom szkoły, którzy włączyli się w tę niezwykłą inicjatywę wpisującą się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Dodano dnia 9.11.2018

 

Narodowe Czytanie w ŚDS !!!

W dniu 17 października 2018 r. młodzież ZSA czytała podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie. Uczennice klasy IV Techniku Handlowego: Milena Pogorzelska, Edyta Gawrychowska, Monika Nierwińska, Magdalena Grodzka i Natalia Narewska wraz z opiekunem panią Agatą Choińską czytali podopiecznym wybrane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Spotkanie odbyło się w ramach Akcji Narodowe Czytanie. Było to pierwsze spotkanie po wakacjach i zaplanowane są kolejne. Podopieczni ośrodka wraz dyrekcją i opiekunami są otwarci na taką formę współpracy. Zawsze serdecznie dziękują za przybycie  naszej młodzieży i gorąco zapraszają na kolejną wizytę. Dla uczniów naszej szkoły są to mile spędzone chwile, gdzie dzieląc się swoim czasem zdobywają  cenne doświadczenie.

Dodano dnia 9.11.2018

 

Sprostowanie ogłoszenia o zamówieniu na usługę społeczną pobierz szczegóły

 

Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości ogłasza otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach naboru dla Poddziałania 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki o numerze RPPD.03.03.01-IZ.00-20-001/18, który został ogłoszony w dniu 28.09.2018 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.-

szczegółowe informacje tutaj

 

 

„ZSA w Zambrowie przedstawia ogłoszenie o zamówieniu publicznym w związku z realizowanym projektem w ramach programu POWER”.- szczegółowe informacje tutaj

 

 

 

Koncert „Wyrwani z niewoli”

22 października 2018 młodzież naszej szkoły wzięła udział w  koncercie profilaktyczno-motywacyjno-ewangelizacyjnym „Wyrwani z niewoli” w ramach projektu realizowanego przez ich fundację i Ministerstwo Sprawiedliwości. Koncert odbył się na hali Zespołu Szkół nr 1. Występ zrobił na młodzieży ogromne wrażenie. Przekazane treści dają okazję młodzieży do zastanowienia się nad własnym życiem, swoimi wyborami i dokonania swoistego rachunku sumienia.

Źródło: www.zambrowiacy.pl

Zdjęcie: M. Rogińska

 

Dzień Edukacji Narodowej w ZSA

12 października 2018r. Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie świętował Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji placówkę odwiedzili Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak oraz Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Radny Powiatu Zambrowskiego Wiesław Kaźmierczak i Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski.

Gości oraz społeczność szkoły przywitała dyrektor Ewa Faszcza. Głos zabrał również przedstawiciel Rady Rodziców oraz Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak. Następnie wręczono nagrody dla nauczycieli. Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkolnej.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zambrowie i www. zambrowiacy.pl

 

Z okazji

Dnia Edukacji Narodowej

składamy wszystkim Nauczycielom

serdeczne życzenia:

wielu sukcesów zawodowych,

realizacji obranego celu,

aby podejmowany trud

był źródłem osobistej i zawodowej satysfakcji

oraz społecznego uznania.

 

Spotkanie z Cezarym B., czyli Narodowe Czytanie Przedwiośnia w ZSA

 

26 września ZSA włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Przedwiośnie  Stefana Żeromskiego  wraz z uczniami czytali: dyrektor ZSA – Ewa Faszcza, starosta powiatu zambrowskiego – Robert Rosiak oraz wicestarosta –Stanisława Rykaczewski, a także podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie- Anna Kulesza. 

Podczas wspólnego czytania przedstawiono krótki zarys głównej postaci- Cezarego Baryki. Zaprezentowane fragmenty ukazały szczęśliwe dzieciństwo i młodość bohatera w Baku, następnie przyjazd do kraju oraz pobyt w Nawłoci. Właściwy dobór tekstów oraz ich sposób zaprezentowania wzbudziły zainteresowanie młodych słuchaczy. Uczniowie ZSA podsumowali akcja Narodowego Czytania Przedwiośnia jako wspaniałą lekcję języka polskiego okraszoną elementami tragicznej historii naszego narodu.

 

Organizatorzy

Dodano dnia 1.10.2018

 

 

27.IX. 2018 roku grupa 16 uczniów z opiekunem Krzysztofem Lipskim, reprezentująca Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie, uczestniczyła w Lidze Lekkoatletycznej – w XXIX MEMORIALE ALEKSANDRA WOJNY. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim w Białymstoku, gdzie rywalizowały szkoły ponadgimnazjalne województwa podlaskiego. Uczniowie „Siwej” dobrze zaprezentowali się w konkurencjach rzutowych. W pchnięciu kulą 6 kg 3 miejsce zajął Adam Tadeusz Pruszkowski klasa IIILO, natomiast 4 miejsce zajął Sebastian Gosk z klasy IIITR. W grupie dziewcząt 3 miejsce zajęła Natalia Borkowska klasa IIILO. Gratulujemy wyników!

Red. K. Lipski

Dodano dnia 1.10.2018

 

 

Nak®ęć się na pomoc!

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła organizuje zbiórkę nakrętek plastikowych.

W tym roku będziemy wspierać leczenie Eryki Kaczyńskiej z Woli Zambrowskiej.

Miejsce zbiórki – sala 22.

Zapraszamy!:)

Koło Wolontariatu

 

,, Sprzątanie świata”

W czwartek 20 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny aktywnie włączyli się w ogólnopolską, ekologiczną  akcję ,,Sprzątanie świata”, która przebiegała pod hasłem ,,Akcja segregacja. 2xwięcej, 2xczyściej”. Jej organizatorem w Zambrowie  był Urząd Miasta, który zapewnił uczestnikom  rękawiczki i worki.   Uczniowie uporządkowali teren przy ul. Ogrodowej, Wądołkowskiej i Lipowej.  Zbiórka odpadów prowadzona była w sposób selektywny. Uczniowie zbierali  śmieci do trzech typów worków: na szkło, surowce wtórne i odpady mieszane.

 

Dzięki takim działaniom środowisko staje się czystsze a uczniowie uczą się o nie dbać. Rozumieją potrzebę segregowania odpadów, wzrasta świadomość ekologiczna.

                                                                                                                                   Red. M. Mieczkowska

Dodano dnia 30.09.2018

 

Wyjście na film pt.„ Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

 

W poniedziałek 18 września  uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina na film pt. ”Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Jest to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W rolach głównych w "Dywizjonie 303" mogliśmy zobaczyć znakomitych polskich aktorów: Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego, Antoniego Królikowskiego, Jana Wieczorkowskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Marcina Kwaśnego, Nikodema Rozbickiego, Annę Prus oraz brytyjskich artystów: Carę Theobold, Andrewa Woodalla czy Johna Kay Steela.

Film wywarł na wszystkich ogromne wrażenie oraz  pokazał, że ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm lotników mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków.

Red. M. Rogińska

Dodano dnia 30.09.2018

UWAGA !!!

 

Zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się 24 września 2018r. ( poniedziałek)
 o godz. 15:10

 

 

 

 

Ogłoszenie

Przypominamy o zbiórce znaczków „ostemplowanych”, które w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej:

„100 DOBRYCH UCZYNKÓW NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI” przekażemy Misjonarzom!

Wszystkich Posiadaczy znaczków zapraszamy do sali 22J

 

Koło Wolontariatu

 

Dodano dnia 19.09.2018

 

79 rocznica napaści ZSRR na Polskę

17 września 2018 r. obchodziliśmy 79 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Związek Radziecki dokonał ataku na nasz kraj bez wypowiedzenia wojny, łamiąc w ten sposób podpisany wcześniej pakt o nieagresji. W uroczystości udział wzięli Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, przedstawiciele powiatu, policji i straży pożarnej,  społeczność szkolna ZSA, ZS1 oraz przedstawiciele ZSO. Podczas uroczystości uczniowie naszej szkoły w krótkim wystąpieniu przybliżyli wydarzenia, które miały miejsce 17 września 1939r. Na zakończenie delegacje uczniów wraz z zaproszonymi gośćmi złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod Dębami Pamięci poświęconymi pomordowanym w Katyniu, Charkowie i Miednoje.

Red. E. Zaniewska, zdjęcia: R. Antos

Dodano dnia 19.09.2018

 

ZSA  ponownie „Solidarną Szkołą”!

W minionym roku szkolnym  społeczność Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie wzięła udział w kolejnej ogólnopolskiej edycji programu „Solidarna szkoła”.

Celem programu było kształtowanie wartości i postaw odwołujących  się do poczucia solidarności społecznej, tożsamości i odpowiedzialności za swoją wspólnotę lokalną.  W założenia projektu wpisały się zadania podejmowane przez Koło Wolontariatu.

    W ramach projektu zostały zorganizowane m.in. obchody Światowego Dnia Życzliwości,  sympozjum naukowe „Wokół praw człowieka”, Międzyszkolna Konferencja papieska „Szukałeś nas… Jesteśmy”, warsztaty on-line, oraz wiele akcji charytatywnych.

Podejmowane działania, dokumentowane na ogólnopolskiej platformie programu, zostały docenione przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie  i Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku i nagrodzone tytułem „Solidarnej szkoły”.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasze działania!

 

Red. A. Maleszewska, W. Maleszewski

 

Dodano dnia 16.09.2018

 

UWAGA !!!

 

Zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się 12 września 2018r. ( środa)
 o godz. 14:00

 

 

 

Dodano dnia 09.09.2018

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego2018/2019

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć – kliknij tutaj

 

 

 

 

 

                                                                Dodano dnia 09.09.2018

 

W dniu 7.09.2018r. (piątek)

w sali nr 18 (mała sala gimnastyczna) odbędzie się

 

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

- godzina 10:30 dla uczniów klas pierwszych

- godzina 11:30 dla uczniów klas starszych

                                                                                              A. Choińska

                                                                                                    E. Modzelewska

 

Dodano dnia 05.09.2018