Archiwum wydarzeń roku szkolnego 2013/2014,  2014/2015 i 2015/2016

 

- Prezentacja multimedialna promująca ZSA kliknij tutaj

- Film promujący ZSA Obejrzyj w YouTube

  

AKTUALNOŚCI

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

23 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole. Na uroczystości pojawiło się wielu gości, wśród nich był m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Józef Dąbrowski, Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, Dziekan Dekanatu Zambrów ks. prał. Jerzy Samsel, Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie mł. bryg. Maciej Krajewski, zastępca Komendanta PSP w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski, przedstawiciele zambrowskiej policji oraz kuratorium oświaty. Przemówienie wygłosił Starosta Robert Rosiak.

W czasie zakończenia roku szkolnego wręczono również dyplomy, podziękowania i nagrody rzeczowe dla najlepszych oraz najbardziej zaangażowanych uczniów.

Wzruszającym momentem było pożegnanie dyrektora naszej szkoły Jana Zakrzewskiego, który zdecydował się przejść na emeryturę.  Ze szkołą związany był od roku 1986. W ciepłych słowach podziękował wszystkim osobom, z którymi przyszło mu współpracować. Podziękowania dyrektorowi złożyli również Starosta Zambrowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego.

Podziękowania

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba pożegnać się z ulubionym zawodem. Ten moment to czas przejścia na emeryturę.

Przez wiele lat pracował Pan w szkole, był Pan jej dyrektorem, wiele trudnych decyzji musiał Pan podjąć, ale też wiele miłych chwil spotkało Pana w jej murach.

Wszystko to splata się w piękne wspomnienia, które będą towarzyszyć Panu na zasłużonym odpoczynku.

Dziękujemy Panu za wszystkie lata pracy, za troskę o kolejnych uczniów, cierpliwość, dobre rady i dobre serce.

Dziękujemy za trud jaki włożył Pan w to, by nasza szkoła była coraz lepsza i coraz ładniejsza.

Życzymy, aby na emeryturze nie opuszczał Pana dobry humor, dopisywało zdrowie, by nadal otaczała Pana życzliwość ludzi i by znalazł Pan czas dla siebie, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.

Nie mówimy Panu : żegnaj, mówimy : do widzenia, bo mamy nadzieję, że będzie Pan częstym gościem w naszej szkole.

Uczniowie  i Rada Pedagogiczna ZSA

 

Red. M. Rogińska

Dodano dnia  4 lipca 2017r

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

odbędzie się 23 czerwca 2017r. (piątek)
 o godz. 9:00

Obowiązuje zmiana obuwia!!!

 

TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH

W ROKU SZKOLNYM 2016/17

 

28.08.2017 r. (poniedziałek)  g. 9.00

- egzamin pisemny i ustny z matematyki

- egzamin pisemny i ustny z technologii robót ziemnych i nawierzchniowych

 

29.08.2017 r. (wtorek)  g. 9.00

- egzamin pisemny i ustny z języka polskiego

- egzamin pisemny i ustny z języka angielskiego

 

 

UWAGA!!

Egzamin maturalny w terminie poprawkowym odbędzie się
22 sierpnia 2017 r. (wtorek) godz. 9.00

 

 

 

„Kompetentni zawodowo” w ZSA

 

Staże, kursy zawodowe czy stypendia to tylko niektóre z działań, jakie będą realizowane dzięki aktywnemu pozyskaniu funduszy unijnych w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.
Od przyszłego roku szkolnego szkoła przystępuje do realizacji atrakcyjnego projektu pt. ”Młodzi – kompetentni zawodowo”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego. Projekt organizowany jest przez Akademicki Klub Integracji Europejskiej. Przewidywany okres jego realizacji to 1.08.2017 do 31.07.2019r, a planowana wartość to 1 390 886,88zł. Projekt skierowany jest do 154 uczniów i 27 nauczycieli.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i społecznych zwiększających szanse na rynku pracy wśród uczniów, a także  kwalifikacji oraz kompetencji wśród nauczycieli Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości.

 

W ramach działań projektowych realizowane będą:

· staże dla 50 uczniów i 5 nauczycieli,

· wyposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt,

· zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze,

· kursy zawodowe,

· pomoc stypendialna,

· poradnictwo edukacyjno – zawodowe,

· podniesienie kompetencji i kwalifikacji kadry dydaktycznej w obszarze kształcenia umiejętności interpersonalnych i społecznych,

· kształtowanie u uczniów właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

 

Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzież zwiększy swoje szanse na rynku pracy zdobywając nowe doświadczenie i umiejętności a nauczyciele podniosą swoje kwalifikacje i kompetencje. Szkoła wzbogaci się o nowe pomoce dydaktyczne i wyposażenie pracowni pomocne w procesie nauczania w zawodach technik handlowiec, technik budowy dróg i technik rolnik.

Red. M. Rogińska

 

Dodano dnia  19 czerwca 2017r

 

http://www.zsazambrow.republika.pl/aktualny/aktualny_pliki/radapedagogiczna.jpgUWAGA!!!

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się 
20 czerwca 2017r (wtorek) 
o godz:15:10

 

 

Minęło 10 lat…

 

12 czerwca 2007 roku Zespołowi Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie nadano imię Szkół Podchorążych Rezerwy: Szkoły Podchorążych Rezerwy Piechoty oraz Mazowieckiej Szkoły Podchorążych Rezerwy Artylerii im. gen. Józefa Bema.

Tę okrągłą rocznicę  i 10. Święto Patrona Szkoły  uczczono uroczystym apelem, który odbył się w szkole 24 kwietnia 2017 r. W uroczystości udział wzięli: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Dziekan Dekanatu Zambrowskiego ks. prał. Jerzy Samsel, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łomży Witold Gronostajski, Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie mł. insp. Andrzej Puchalski, p.o. Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski, prof. Krzysztof Sychowicz z Instytutu Pamięci Narodowej, rodziny oficerów szkół działających w Zambrowie w okresie międzywojennym, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu oraz społeczność Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości.

 Podczas uroczystości głos zabrał poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński.

10 lat od nadania imienia – to jest pierwszy ważny, okrągły jubileusz. To moment, w którym warto zastanowić się, gdzie jest szkoła i dokąd zmierza. Święto Szkoły na pewno takiej refleksji sprzyja.

Chcę bardzo mocno podkreślić – bo tę szkołę obserwuję, bywam tutaj, śledzę jej sukcesy, jej historię - że to jest na mapie edukacyjnej regionu, nie tylko miasta, ale także Polski, bardzo ambitna i dobra szkoła. Zawsze była tu wielka mobilizacja, dzielność, ofiarność oraz entuzjazm edukacyjny i wychowawczy.

Dokonując wyboru imienia, szkoła wybrała jakąś tradycję, a ta tradycja zobowiązuje. Trzeba kształtować jej oblicze właśnie w nawiązaniu do tych wartości, które przywołuje imię. To jest tradycja wojskowa, to jest tradycja narodowa, ale to jest tradycja niewątpliwie dla każdego z nas patriotyczna.

Dbając o dobre imię, społeczność szkolna ZSA podejmuje różnorodne działania. Wiele z nich zostało opisanych w okolicznościowej publikacji „Z życia szkoły”, którą przygotowano z okazji 10. rocznicy nadania Szkole imienia.

Red. B. Chrapczyńska

 

Dodano dnia  11 czerwca 2017r

 

Drugi tydzień pobytu Handlowców w Grecji.

W drugim tygodniu pobytu Handlowcy rozpoczęli swoje praktyki w Grecji od znajdowania w Internecie informacji na temat firm, które są potencjalnymi klientami szkoleń. Następnie pracowali nad publikowaniem zebranych informacji na stronie internetowej, podanej przez trenera p. Przemysława Pedrycza. Uczniowie mieli możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego dokonując drobnych zakupów na targu w Leptokarii, na którym sprzedawano lokalne produkty : różne gatunki oliwek, oliwę, owoce, warzywa.

Oprócz obowiązków był czas na przyjemności. Młodzież w wolnym czasie rozegrała mecz koszykówki z drużyną z Lubiejewa przy pięknym greckim słońcu, które gwarantowało opaleniznę.  Mecz wygrała oczywiście drużyna Siwa Team, a medale zwycięskiej drużynie wręczyła wychowawczyni p. M. Załuska. Tytuł najlepszego gracza otrzymał Patryk Chmielewski, lecz na wyróżnienie zasługuje także Marta Zaręba.

Konkurs tańca i udział w grze terenowej to kolejne atrakcje, o których nie sposób zapomnieć.  

Konkurs tańca zorganizowany przez kierownictwo hotelu miał miejsce przy hotelowym basenie. Wzięli w nim udział wszyscy goście hotelu. Tańce konkursowe to: tango, salsa, disco, samba. Konkurs prowadzili: p. Adonis, p. Thelis a w jury zasiedli panowie Sakis i Theo oraz p. M. Gajewska i p. K. Kardas. Porywająca muzyka poderwała do tańca nie tylko pary konkursowe lecz także szacowne jury. Następnie nasi gospodarze: p. Sakis p. Adonis, p. Atena i p. Katherina zaprezentowali efektowne, tradycyjne tańce greckie. Na zakończenie konkursu młodzież bawiła się na dyskotece.

 Natomiast gra terenowa polegała na m.in.:

· zrobieniu sobie zdjęcia z Grekiem,

· nagraniu filmu  z pozdrowieniami wypowiedzianymi przez Greka- Greczynkę,

· odnalezieniu na plaży skrytki  reliktem i zrobienie fotografii itp.

Tę konkurencję wygrała z kolei grupa ze szkoły w Lubiejewie.

Kolejnym punktem realizowanego programu było zwiedzanie przedsiębiorstwa prowadzonego przez 5 osobową rodzinę w miejscowości Święty Spirydon. Uczniowie mieli tam okazję obserwować  proces produkcji sera feta. Ser produkowany jest zarówno na rynek krajowy jak i zagraniczny. Po fabryce grupę oprowadzał p. Adonis. Na zakończenie odbyła się degustacja.

 

Pobyt w Grecji to dla wszystkich uczestników doskonała lekcja doświadczenia zawodowego, jak również wspaniałe „greckie wakacje podczas roku szkolnego”. Mamy nadzieję, że poza wiedzą i umiejętnościami uczestnicy wyjazdu przywieźli ze sobą do kraju miłe wspomnienia i przeżycia, którymi dzielić się będą ze swoimi bliskimi jeszcze przez długi czas.

Dodać należy, że w kolejnym roku szkolnym na praktyki do Grecji wyjadą uczniowie następnych klas.

Red. M. Rogińska, M. Załuska

 

Dodano dnia  10 czerwca 2017r

 

„Wędrująca biblioteka”

W dniu 6.06.2017 r. grupa członków Koła Miłośników Książki, wzięła udział w akcji „Wędrująca biblioteka”. Uczniowie wraz z opiekunem roznosili książki do wybranych punktów, przyklejali plakaty informujące o akcji, informowali napotkane osoby o tej inicjatywie.

Akcja prowadzona jest od ubiegłego roku na terenie naszego miasta pod honorowym patronatem Burmistrza Zambrowa. Organizatorami tej inicjatywy są: Ośrodek Wsparcia Rodziny „Caritas”, Biblioteka Publiczna oraz Koło Miłośników Książki w ZSA. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. 

Zapraszamy chętne osoby do przyłączenia się do tej akcji.

A.      Choińska

Dodano dnia  10 czerwca 2017r

 

Sportowy sukces uczniów naszej szkoły.

 

W towarzyskim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Wysokomazowieckiego, w którym uczestniczyło 5 szkół, dość dobrze zaprezentowała się ekipa chłopców z naszej szkoły. Uczniowie nie przegrali żadnego spotkania i uplasowali się ostatecznie na drugim miejscu.

 

Drużyna chłopców w składzie: Dawid Młyński (kapitan), Kamil Fedorowicz, Adam Rogowski, Adrian Baczewski, Piotr Pac, Szymon Wyrzykowski, Dawid Konopka, Patryk Bruliński i Grzegorz Przychodzeń wraz z trenerem Krzysztofem Lipskim skorzystała z zaproszenia od Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem na Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Wysokomazowieckiego. Impreza odbyła się w czwartek, 1 czerwca.

 

Oprócz ekipy z naszej szkoły w rozgrywkach udział wzięły jeszcze cztery inne reprezentacje szkół: ZSOiP Wysokie Mazowieckie, CKZ Wysokie Mazowieckie I, CKZ Wysokie Mazowieckie II oraz Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem. Drużyny grały między sobą systemem „każdy z każdym”.

 

Ostatecznie nasi uczniowie zajęli II miejsce, nie przegrywając żadnego meczu. Pokonali ekipy CKZ Wysokie Mazowieckie I i Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika oraz zremisowali z drużynami ZSOiP Wysokie Mazowieckie i CKZ Wysokie Mazowieckie II.

 

Wyniki drużyny chłopców z „Siwej”:

:: ZSA Zambrów - CKZ Wys. Maz. I 5:4

:: ZSA Zambrów - Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wys. Maz. 2:1

:: ZSA Zambrów - ZSOiP Wys. Maz. 2:2

:: ZSA Zambrów - CKZ Wys. Maz. II 1:1

 

Klasyfikacja końcowa:

I - CKZ Wysokie Mazowieckie I

II - ZSA Zambrów

III - Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem

IV - ZSOiP Wysokie Mazowieckie

V - CKZ Wysokie Mazowieckie II

 

Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Gratulujemy!!!

 

Dodano dnia  06 czerwca 2017r

 

Dzień Dziecka w naszej szkole.

 

1 czerwca to doskonała okazja, aby choć przez chwilę znów poczuć się dzieckiem. Przekonali się o tym nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły.. Tego dnia młodzież wyszła poza mury szkoły, aby wspólnie z opiekunami wziąć udział w wesołej zabawie.

Atrakcją spotkania były gorące przekąski oraz konkurencje sportowe, w których mierzyli się uczniowie z nauczycielami. Obchody Dnia Dziecka zostały zorganizowane w ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej „Dbam o siebie- żyję zdrowo”.

 

Dodano dnia  06 czerwca 2017r

 

Wolontariusze ZSA w III Miejskiej Kampanii Społecznej.

Szanuj życie!, Dziękuj za życie!, Życie jest darem! Życie jest cudem! – te i inne hasła towarzyszyły III Kampanii społecznej „Stop przemocy wobec dzieci!” przeprowadzonej przez wolontariuszy z ZSA w dniu Międzynarodowego Dnia Dziecka. Młodzież, wraz z opiekunami, wyszła na ulice naszego miasta, do zambrowskich przedszkoli, przychodni i szpitala powiatowego, by złożyć życzenia dzieciom, a także przypomnieć dorosłym, że życie ludzkie jest bezcennym darem, za który należy być wdzięcznym przez cały rok. Rozdawała też przygotowane na tę okoliczność informacje zawierające hasła zachęcające do miłości  i szacunku dla każdego dziecka.

 Symbolem kampanii był tekturowy miś  - kolorowanka oraz słodki upominek.

Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowanie mieszkańcom Zambrowa, dyrekcji przedszkoli, nauczycielom, rodzicom,  przedstawicielom OWR oraz personelowi szpitala w Zambrowie i za życzliwe przyjęcie, współpracę i poparcie inicjatywy.

Opiekunowie:

A.Maleszewska,

                                                                                                                           W. Maleszewski

 

Dodano dnia  04 czerwca 2017r

 

 

Staż w Grecji – wycieczka na Meteory.

W ciągu kolejnych dni uczniowie odbywający praktyki w Grecji brali udział w wycieczce na wyspę i do miasteczka Skiathos. Podczas rejsu  bawili się na dyskotece na statku  kapitana Kostasa.  

Następnie udali się na Meteory. Jest to masyw skał z piaskowca i zlepieńca w środkowej Grecji na północno-zachodnim krańcu równiny tesalskiej w okolicy miasta Kalampaka. Skały osiągają wysokość do 540 m n.p.m.

 Dotarli także do miejsca, gdzie dokonuje się manufaktury ikon religijnych. W czasie krótkiej lekcji przedstawiono im proces pisania tych dzieł i pokazano najpopularniejsze ikony świętych.

Uczniowie mieli okazję spróbować  greckiego przysmaku – pączków  w syropie miodowym zwanych lokmą.

 

Red. M. Rogińska, M. Załuska 

 

Dodano dnia  04 czerwca 2017r

 

Handlowcy z ZSA na greckim szlaku.

 

28 maja 2017r wyruszyła sprzed budynku Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie do dalekiej Grecji grupa 17 uczniów klasy III Technikum Handlowego w celu realizacji praktyk zawodowych w ramach projektu „Zawód specjalista w UE”, organizowanego przez Fundację Inicjatyw

Edukacyjnych. Jest to kolejna edycja cyklicznych wyjazdów zagranicznych uczniów ZSA w Zambrowie.

Po przejechaniu ponad 1800 km w ciągu 30 godzin i przekroczeniu 5 granic uczniowie dotarli do Hotelu San Panteleimon  w miejscowości Paralia Panteleimonos, która zauroczyła ich przepięknym krajobrazem. Po zakwaterowaniu w pokojach o wysokim standardzie odbyło się spotkanie integracyjne uczniów z młodzieżą ze szkoły z Lubiejewa.

 W następnych dniach praktykanci wyposażeni w koszulki, dzienniczki praktyk i przeszkoleni z zasad BHP oraz przepisów przeciwpożarowych uczestniczyli w prelekcji i zajęciach praktycznych z metod i technik  internetowej sprzedaży produktów.

Jak donoszą uczniowie oprócz obowiązków był także czas na przyjemności: wycieczki i kąpiele w basenie hotelowym i Morzu Egejskim.  Ciekawym miejscem był zamek krzyżacki w Platamonas. Rozmiary budowli i otaczający ją krajobraz – piękne widoki na Riwierę Olimpijską wywarł na uczniach niesamowite wrażenie. Równie interesująca była wycieczka do Paralii – miejscowości znajdującej się na wybrzeżu Morza Egejskiego i jednocześnie u stóp Olimpu – mitycznej siedziby greckich bogów. Korzystając ze wspaniałej pogody uczniowie podziwiali lokalną architekturę i przepiękną, ciągnącą się po horyzont plażę. Urokliwy port rybacki, pełen kolorowych łódek i jachtów oraz mola usypane z kamieni – zapewniły niezapomniane widoki. We wszystkich tych miejscach można było poczuć klimat prawdziwej Grecji. Wieczorne ogniska, dyskoteki oraz wybory miss i mistera wycieczki przyczyniły się też do tworzenia więzi między uczestnikami wyjazdu.

Jak na warunki „greckie” przystało, pogoda  jak dotąd była wyśmienita i miejmy nadzieję, że wszechpotężny Zeus z pobliskiego Olimpu będzie jej nadal sprzyjał.

Red. M. Rogińska i M. Załuska

 

Dodano dnia  01 czerwca 2017r

 

Spotkanie Handlowców z ZSA z Rzecznikiem Konsumentów.

Jak reklamować wadliwy produkt? Jakie towary podlegają gwarancji? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielił Pan Ireneusz Ślesiński – Rzecznik  Konsumentów  w Starostwie Powiatowym w Zambrowie podczas spotkania, które odbyło się w dniu 24 maja 2017r w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości  w Zambrowie.

W spotkaniu tym uczestniczyła klasa III Technikum Handlowego. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat praw konsumenta. Uczniowie uzyskali informacje na temat prawnych uwarunkowań sprzedaży konsumenckiej i głównych zadań instytucji stojących na straży przestrzegania praw konsumenta.

Pan Rzecznik wyjaśnił procedurę składania reklamacji oraz różnicę pomiędzy reklamacją z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy a reklamacją z gwarancji. Omówił również problemy wynikające z zawierania umów na odległość i poza lokalem. Zwrócił uwagę, aby dokładnie czytać zawierane umowy przed ich podpisaniem i nie podpisywać umów, których treści  nie rozumiemy.  Na zakończenie Pan Rzecznik podkreślił, że można się do niego zgłaszać  nie tylko w razie problemów, ale też po poradę prawną  przed zawarciem jakiejkolwiek umowy.

Spotkanie z osobą zajmującą się w powiecie ochroną praw konsumenta było ciekawym wydarzeniem, które wzbogaciło i uczyniło bardziej atrakcyjnymi  zajęcia z przedmiotów zawodowych w zawodzie technik handlowiec.

Dziękujemy Panu Ireneuszowi Ślesińskiemu – Powiatowemu Rzecznikowi Konsumentów za przeprowadzenie interesującej prelekcji.

Red M. Rogińska

Dodano dnia  30 maja 2017r

 

Wyjście na Dni Otwarte do Bursy Szkolnej.

 

Uczniowie mieszkający poza miastem, a uczący się w Zambrowie mogą zamieszkać w bursie szkolnej, która otworzyła swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych. W dniu 23 maja 2017r uczniowie klasy I i II Technikum Handlowego mieli okazję poznać warunki zakwaterowania i zasady funkcjonowania tej placówki.

Młodzież mogła przekonać się, że bursa zapewnia bardzo dobre warunki do nauki i wypoczynku. Do dyspozycji mieszkańców bursy znajdują się: sala komputerowa, sala bilardowa, siłownia, świetlica, aneks kuchenny, biblioteka i kawiarenka.

Na zakończenie pobytu uczniowie mieli okazję skosztować  przygotowanej zupy.

Red M. Rogińska

 

Dodano dnia  30 maja 2017r

Zapraszamy do zapoznania się z największym ogólnopolskim serwisem o stypendiach i konkursach - www.mojestypendium.pl.

Serwis skierowany jest przede wszystkim do uczniów i studentów poszukujących możliwości finansowania swojego rozwoju naukowego oraz do doktorantów, naukowców, artystów i sportowców. Odwiedzający znajdą w zasobach serwisu nie tylko bazę stypendiów i konkursów. Portal jest również źródłem wiedzy o regulacjach prawnych dotyczących pomocy finansowej dla uczniów i studentów, aktualnych informacji na temat projektowanych zmian oraz o badaniach dotyczących rynku stypendiów w Polsce. Posiada także aktualną bazę organizatorów programów stypendialnych.

W ciągu kilku lat serwis był intensywnie rozwijany i obecnie jest jedynym tak bogatym internetowym źródłem wiedzy o tej tematyce. Bazy www.mojestypendium.pl zawierają ponad 8300 stale aktualizowanych informacji dotyczących szerokiej gamy form wsparcia oferowanego przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, firmy, oraz szkoły wyższe.

Serwis mojestypendium.pl ma również przyjemność zaprezentować dwa spoty promujące możliwości rozwoju. Co może być wsparciem na drodze rozwoju? Przekonaj się: www.youtube.com/watch?v=_ZIwxtnUIMc! Przepis na sukces jest prosty: www.youtube.com/watch?v=POQ63Jjny-k.

W bazie znaleźć można stypendia, konkursy i staże, które pomogą Ci się rozwijać. Wejdź na mojestypendium.pl i poszukaj stypendium dla siebie. W znalezieniu odpowiedniej oferty pomoże Ci tutorial „Jak znaleźć stypendium?”: www.youtube.com/watch?v=oX7KqOS4Rtw.

Serwis prowadzony jest w ramach programu Fundacji Dobra Sieć. Partnerem serwisu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

 M. Rogińska

 

Dodano dnia  29 maja 2017r

 

 

Młodzi handlowcy z ZSA wyjeżdżają na staż zawodowy do Grecji!

 28 maja 2017 r. grupa uczniów Technikum Handlowego z  Zespołu  Szkół Agroprzedsiębiorczości,  wyjedzie na dwutygodniowy staż zawodowy do Grecji. Praktyki odbędą się w ramach projektu „Zawód specjalista w UE”, organizowanego przez Fundację Inicjatyw Edukacyjnych,  realizowanym przy wsparciu programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – projekt Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego.  Organizacją przyjmującą uczniów w Grecji jest Kika Mobility Center. Celem wyjazdu na zagraniczną praktykę zawodową jest przede wszystkim zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego, wykorzystanie  zdobytej wiedzy oraz  nabycie nowych umiejętności zawodowych.

Uczniowie  będą obserwować procesy kierowania i zarządzania przedsiębiorstwem oraz poznają system rozliczeń w firmie. Dowiedzą się, w jaki sposób organizowana jest sprzedaż  towarów  oraz organizacja działań reklamowych i marketingowych w firmach w Grecji. W ramach praktyk odbędą się również ciekawe  wizyty i spotkania mające na celu poznanie kultury i historii regionu i całego kraju.

Ponadto młodzież rozszerzy zasób specjalistycznego słownictwa w języku angielskim, niezbędnego do poruszania się po europejskich rynkach pracy, a także pozna możliwości, jakie oferuje Unia Europejska dla handlowców  państw członkowskich. W trakcie praktyk uczniowie zdobędą również wiele informacji na temat Unii Europejskiej i współpracy międzynarodowej.

Wszyscy uczniowie po zakończeniu stażu otrzymają wydane w dwóch wersjach językowych (po angielsku i po polsku) europejskie certyfikaty Europass-Mobilność, które potwierdzają kwalifikacje zawodowe, podnoszą konkurencyjność ich posiadaczy na europejskim rynku pracy i stanowią cenną przepustkę do efektywnego poszukiwania pracy. Praktyka zagraniczna stwarza większe możliwości zatrudnienia i podwyższa  kwalifikacje zawodowe.

Red. M. Rogińska

 

 

Dodano dnia  23 maja 2017r

 

Tłumy gimnazjalistów na Dniu Otwartym w naszej szkole.

 

19 maja nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla gimnazjalistów z Zambrowa i powiatu zambrowskiego, którzy tłumnie odwiedzili naszą szkołę.

 Na początku młodzież spotkała się z dyrektorem placówki Janem Zakrzewskim, który przedstawił ofertę edukacyjną szkoły, opowiedział  o osiągnięciach szkoły i zdobytych wyróżnieniach. Przekazał również  informacje o ciekawych wyjazdach zagranicznych, w których brali udział uczniowie szkoły oraz które planowane są na następny rok szkolny.  Następnie każdy miał okazję obejrzeć pracownie lekcyjne. W pracowni sprzedaży kształcącej w zawodzie technik handlowiec gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć wyposażenie sali i uczestniczyć w loterii paragonowej, w ramach której każdy gimnazjalista, któremu udało się wydrukować paragon mógł wygrać cenne nagrody.  Ponadto gimnazjaliści obejrzeli laboratorium językowe, w którym zapoznali się z  funkcjonowaniem sprzętu wykorzystywanego na zajęciach lekcyjnych. Z wielkim zainteresowaniem  gimnazjaliści uczestniczyli w wielu ciekawych konkursach. Zapoznali się również z  informacjami dotyczącymi kierunku technik ekonomista, na  którym naukę proponuje nasza szkoła. Na zewnątrz szkoły uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu układania kostki brukowej, jaki przygotowali uczniowie kierunku  technik budowy dróg.

Na zewnątrz szkoły dla gimnazjalistów przygotowano również mnóstwo ciekawych atrakcji. Na przybyłych gości czekały pokazy policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Zambrowie. Zaprezentowali oni ujęcie przestępcy oraz pokaz przewodnika z psem. Można było postrzelać z broni pneumatycznej oraz obejrzeć pokaz musztry w wykonaniu uczniów ZSA. Zaprezentowały się klasy o profilu strażackim, które zaprezentowały m.in. gaszenie pianą. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie zademonstrowali uwolnienie uwięzionego w pojeździe oraz cięcie pojazdu.

Nie zabrakło również specjalnych stanowisk firm i instytucji współpracujących ze szkołą. Maszyny rolnicze zaprezentowały firmy: Z.H.U. „AGRO-SERWIS”, - „Adrol” Sprzedaż Maszyn Rolniczych z Wiśniewa ,  „InterTech” Maszyny Rolnicze z Zambrowa, „SAWIK” Handel Maszynami Rolniczymi z Paproci Dużej.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z domowymi wypiekami przygotowanymi przez uczniów.

Dyrekcja oraz społeczność Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie za pośrednictwem naszego Portalu składa serdeczne podziękowania:

:: Komendantowi Powiatowemu Policji w Zambrowie mł. insp. Andrzejowi Puchalskiemu oraz funkcjonariuszom KPP,

:: Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie mł. bryg. Maciejowi Krajewskiemu oraz strażakom,

:: Markowi Rytelewskiemu – Pomoc Drogowa i Złomowanie Pojazdów z Długoborza

:: Dariuszowi Sobolowi - Z.H.U. „AGRO-SERWIS”,

:: Danielowi Gosiewskiemu - „Adrol” Sprzedaż Maszyn Rolniczych z Wiśniewa

:: Anna i Piotr Jankowscy - „InterTech” Maszyny Rolnicze z Zambrowa,

:: „SAWIK” Handel Maszynami Rolniczymi z Paproci Dużej.

 

Red i zdjęcia. M. Rogińska

 

Część zdjęć pochodzi ze strony www.zambrowiacy.pl

 

Dodano dnia  21 maja 2017r

 

UWAGA UCZNIOWIE!!!

Zespół Fundacji Zaawansowanych Technologii Zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Stażach Badawczo-Rozwojowych E(x)plory 2017. Jest to niepowtarzalna okazja, aby korzystając z profesjonalnego zaplecza laboratoryjnego oraz wsparcia merytorycznego specjalistów przygotować własny projekt badawczy i zgłosić go do Konkursu Naukowego E(x)plory. Staże odbywają się w okresie wakacyjnym na uczelniach wyższych, w instytutach naukowo-badawczych oraz innowacyjnych przedsiębiorstwach.

Uczniowie zainteresowani zgłoszeniem powinni wypełnić ankietę zgłoszeniową i odesłać ją na adres staze@explory.pl, nazywając plik swoim nazwiskiem i imieniem. Ankieta zgłoszeniowa jest dostępna do pobrania na naszej stronie www.explory.pl w zakładce Staże Badawczo-Rozwojowe E(x)plory. Zgłoszenia osób zainteresowanych stażem przyjmowane są do 2 czerwca 2017.

Wyniki rekrutacji zostaną przesłane mailowo 30 czerwca 2017 roku. Tego samego dnia na stronie www.explory.pl zostanie opublikowana ostateczna lista osób zakwalifikowanych do Staży Badawczo-Rozwojowych E(x)plory 2017. Regulamin oraz informacje szczegółowe na temat staży dostępne są na stronie internetowej www.explory.pl.

Wszelkie dodatkowe zapytania prosimy kierować na adres mailowy staze@explory.pl.

Partnerem Programu Staży Badawczo-Rozwojowych E(x)plory jest Fundacja Centrum Innowacji FIRE:

Dodano dnia  21 maja 2017r

 

Zawód Handlowiec w ZSA – w praktyce.

 

Nauka w zawodzie to nie tylko dobrze przyswojona wiedza teoretyczna, ale także, a może przede wszystkim możliwość podpatrywania praktyków. Uczniowie klasy II Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie w zawodzie technik handlowiec mieli szansę z bliska zobaczyć, jak funkcjonuje jedna z największych sieci handlowych w Polsce, Tesco. W ramach wycieczki programowej odwiedzili lokalny hipermarket i poznali jego strukturę, organizację pracy, zapoznali się z zasadami przyjmowania dostaw  i magazynowania towarów oraz systemem HCCP.  Mieli szansę zobaczyć to, czego nie widzi klient sklepu i porównać zdobytą dotychczas wiedzę z rzeczywistością.

 

W imieniu uczniów i grona pedagogicznego Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie dziękujemy kierownik zespołu Pani Klaudii Zarembie za miłe przyjęcie, poświęcony czas i cierpliwość w objaśnianiu mechanizmów i procedur, dzięki którym sieć Tesco od lat osiąga sukcesy na polskim rynku. Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż uczniowie Technikum Handlowego ZSA w Zambrowie co roku zdobywają doświadczenie zawodowe odbywając praktyki zawodowe w hipermarkecie Tesco w Zambrowie.

 

Red.M. Rogińska

 

                                                                                                                                                     Dodano dnia 15 maja 2017r

OFERTA TYPÓW SZKÓŁ I KIERUNKÓW KSZTAŁCENIA

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

 

Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości

im. Szkół Podchorążych Rezerwy

w Zambrowie

NAZWA

PROFIL, ZAWÓD

KIERUNEK KSZTAŁCENIA,

PRZEDMIOTY - ROZSZERZENIE

KONTAKT

Technikum Nr 2

technik ekonomista

I przedmiot: geografia,  biologia lub historia

II przedmiot: WOS lub język angielski

e-mail: zsazambrow@op.pl

 

 

tel. 862714882

technik rolnik

technik handlowiec

technik budowy dróg

technik architektury krajobrazu

III Liceum Ogólnokształcące

policyjny

I przedmiot: geografia

II przedmiot: biologia lub historia

III przedmiot: WOS lub język angielski

pożarniczy

wojskowy

resocjalizacyjny

 

 

 

 

Narodowe czytanie w naszej szkole.

 

30.04.2017 r. po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na konieczność czytania, w tym przypadku szczególnie wyjątkowej księgi   -  księgi Pisma Świętego. Poprzez hasło „Weź i czytaj!” zapraszają Polaków do czytania listu św. Pawła do Galatów.

Z tej też okazji, w dniu 27.04.2017 r., nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu Pisma Świętego. Czytanie Listu św. Pawła do Galatów rozpoczął Dyrektor szkoły – p. Jan Zakrzewski. Kolejne wersety czytała grupa nauczycieli ZSA oraz uczniowie z klas: II LO, III TH, II TH i ITHR.  To była wyjątkowa lekcja czytania!

Dziękujemy wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w „zaczytaniu” w Piśmie Świętym!

 

Organizator: A. Maleszewska

 

                                                                                                                                                                         Dodano dnia 5 maja 2017r

 

Zakończenie roku szkolnego maturzystów

 

W ostatni piątek kwietnia uczniowie klas maturalnych naszej szkoły obchodzili zakończenie roku szkolnego. Za wyniki w nauce wyróżnieni zostali: Aneta Wyszołmirska, Anna Dębnicka, Julia Krajewska, Kamil Popławski, Wioleta Broniszewska, Wioleta Milewska, Milena Zakrzewska oraz Martyna Biała. Ponadto za udział w konkursach oraz zaangażowanie w życie szkoły uczniowie otrzymali dyplomy z wyróżnieniami i nagrody książkowe a rodzice najlepszych uczniów listy pochwalne z rąk dyrektora szkoły i władz samorządowych.

Na uroczystości obecny był Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, który wyraził nadzieję, że absolwenci będą przynosić dumę rodzicom i nauczycielom oraz  godnie reprezentować szkołę.

Na zakończenie uroczystości młodzież klas młodszych przedstawiła część artystyczną oraz obdarowali absolwentów drobnymi upominkami.

Zdjęcia pochodzą ze stron: www.zambrow.org, www.zambrowiacy.pl

 

Red. M. Rogińska

 

     Dodano dnia 5 maja 2017r

 

Podsumowanie akcji charytatywnej „Opatrunek na Ratunek”.

 

             27 kwietnia b.r. odbyło się podsumowanie międzynarodowej akcji charytatywnej „Opatrunek na Ratunek”. Przez kilka ostatnich tygodni społeczność naszej szkoły uczestniczyła w zbiórce materiałów opatrunkowych, aby wspomóc lekarzy, wolontariuszy                       i misjonarzy pracujących na kontynencie afrykańskim.

             Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Nauczycieli i Uczniów oraz wsparciu Rodziców udało nam się zebrać blisko 9 kilogramów materiałów opatrunkowych!

             Dziękujemy!

Red. Koło Wolontariatu

 

Dodano dnia 5 maja 2017r

 

Dodano dnia 3 maja 2017r

 

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

 

W dniu 24 kwietnia 2017r. nasza szkoła po raz dziesiąty obchodziła święto patronów - Szkół Podchorążych Rezerwy: Szkoły Podchorążych Rezerwy Piechoty oraz Mazowieckiej Szkoły Podchorążych Rezerwy Artylerii im. gen. Józefa Bema. W uroczystości udział wzięli: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Dziekan Dekanatu Zambrowskiego ks. prał. Jerzy Samsel, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łomży Witold Gronostajski, Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie mł. insp. Andrzej Puchalski, p.o. Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski, prof. Krzysztof Sychowicz z Instytutu Pamięci Narodowej, rodziny oficerów szkół działających w Zambrowie w okresie międzywojennym, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu oraz społeczność szkoły.

Uroczystość rozpoczął dyrektor ZSA Jan Zakrzewski od przybliżenia gościom historii działalności szkół, których imię nosi ZSA. Następnie głos zabrał Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz poseł na Sejm -  RP Jarosław Zieliński, mówiąc:

„Chcę bardzo mocno podkreślić ze swojej strony, a przecież tę szkołę obserwuję, bywam tutaj, śledzę jej sukcesy, jej historię, że to jest na mapie edukacyjnej regionu, nie tylko miasta a także Polski bardzo ambitna i dobra szkoła…”

Na ręce dyrektora szkoły podziękowania za dotychczasową, bardzo dobrą współpracę złożyli dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej – Barbara Anna Grabowska i  dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Zambrowie – Marek Dąbrowski  

Podczas części artystycznej uczniowie: recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto wręczono nagrody dla zwycięzców VIII Powiatowego Konkursu Katyńskiego pod patronatem IPN w Białymstoku oraz Starosty Zambrowskiego.

Na zakończenie uroczystości goście i delegaci udali się na plac szkolny. Pod posadzonymi w 2010 roku Dębami Katyńskimi złożono kwiaty i znicze jako hołd zamordowanym w Katyniu oficerom.

Ponadto należy dodać, że z okazji tak wspaniałej rocznicy przygotowana została publikacja pt.„Z życia szkoły”, opisująca 10 lat funkcjonowania szkoły.

Za pośrednictwem strony cała społeczność szkoły chciałaby złożyć podziękowania wszystkim sponsorom, dzięki którym możliwe było wydanie publikacji.

Red. M. Rogińska

 

 Zapraszamy do obejrzenia video relacji – kliknij tutaj

Dodano dnia 27 kwietnia 2017r

 

Rusza nowy projekt w ZSA

Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości rozpoczyna realizację nowego projektu. „ AGRO e – learing – rolnictwo precyzyjne z elementami geoinformatyki” to innowacyjna oferta edukacyjna skierowana do uczniów technikum rolniczego. Autorem projektu jest Akademickie Centrum Informacji i Edukacji Europejskiej, którego przedstawiciele  gościli w murach „Siwej”. W czasie spotkania omówione zostały warunki udziału w projekcie, a także szerokie korzyści dla jego uczestników. Autorzy projektu zakładają stworzenie interaktywnego modułu edukacyjnego kształcącego w zawodzie technik rolnik- rolnictwo precyzyjne. Zbudowana przez nich platforma edukacyjna umożliwi wykorzystanie nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych, a także pozwoli nauczycielom przedmiotów zawodowych podnieść własne kwalifikacje poprzez udział w międzynarodowych szkoleniach. Najistotniejsza zaletą programu jest poznanie europejskich standardów i różnorodnych sposobów wykorzystania metod rolnictwa precyzyjnego dla geoinformatyki w pracy zawodowej. Udział w projekcie pozwoli na doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz otworzy szerokie możliwości na runku pracy. Uczniowie ZSA zyskają szeroka wiedzę poprzez innowacyjne metody nauczania. 

Red. K. Markowska

Dodano dnia 25 kwietnia 2017r

 

 

Wolontariusze ZSA w krajowej czołówce…

Bieżący rok szkolny 2016/2017 został ustanowiony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem Wolontariatu”. Dlatego jest on okazją do szczególnego pochylenia się nad zagadnieniem wolontariatu.  Z tej też okazji podejmuje się wiele inicjatyw, by przypomnieć o ważności tych działań wśród dzieci i młodzieży.

Europejskie Centrum Wolontariatu i Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie przygotowując się do programu poświęconego szkolnemu wolontariatowi „Kto na ochotnika?” przedstawiło relacje z różnych szkół w Polsce. Wśród dobrych praktyk podejmowanych na rzecz innych znalazło się Szkolne Koło Wolontariatu z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie. Różnorakie akcje społeczne i charytatywne, współpraca z instytucjami życia społecznego, działalność naukowa i integracyjna, spotkania z przedstawicielami życia publicznego z Polski i regionu, wizyty gości z zagranicy. Te i inne przykłady spowodowały, że szkolny wolontariat z ZSA został doceniony na szczeblu ogólnokrajowym.

Więcej szczegółów na https://solidarna.ceo.org.pl/aktualnosci/o-wolontariacie-slow-kilka.

         Wszystkim wolontariuszom i sympatykom, opiekunom, darczyńcom i rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych dobrych działań na rzecz drugiego człowieka.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu pt.”Konkurs MEN – Mój wolontariat”. pobierz

 

Red. A. Maleszewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodano dnia 23 kwietnia 2017r

 

VIII Powiatowy Konkurs Katyński

Już po raz ósmy odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Katyński pod patronatem IPN w Białymstoku oraz Starosty Zambrowskiego. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Uczestnicy mieli do rozwiązania test. Wśród pytań były zarówno pytania zamknięte, jak i otwarte. Dotyczyły one historii z okresu II Wojny Światowej, zbrodni Katyńskiej oraz historii regionalnej dotyczącej Zambrowa.

 

Prace uczniów oceniała komisja w składzie: prof. Krzysztof Sychowicz, Ewa Grajewska, Magdalena Wiśniewska, Magdalena Olender, Mariusz Gontarski i Krzysztof Boruc.

 

Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:

 

W kategorii szkół podstawowych:

:: I miejsce – Igor Klocek, SP5, Zambrów

:: II miejsce – Julia Truchel, SP4 Zambrów

:: III miejsce – Lidia Maria Czajkowska, SP4 Zambrów

 

W kategorii gimnazjów:

:: I miejsce – Albert Józef Dybowski, MG1 Zambrów

:: II miejsce – Maciej Bączyk, MG1 Zambrów

:: III miejsce – Filip Loba, MG1 Zambrów

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

:: I miejsce – Przemysław Mościcki, ZSO Zambrów

:: II miejsce – Julia Grochowska, ZSO Zambrów

:: III miejsce – Bartosz Laskowski, ZS1 Zambrów

 

Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami.

Zdjęcia pochodzą z portalu www.zambrow.org 

Dodano dnia 15 kwietnia 2017r

 

Wyjście na film pt.„Zerwany kłos” i wystawę „Przewięź 2016”.

W poniedziałek 27 lutego uczniowie klasy I technikum rolniczego i handlowego  i III technikum handlowego wybrali się do kina na film pt. ”Zerwany kłos”.  Jest to ekranizacja ukazująca życie i męczeństwo bł. Karoliny Kózkówny, która podczas I wojny światowej broniąc czystości, straciła życie z rąk rosyjskiego żołnierza. Opowieść wywarła na wszystkich ogromne wrażenie i zachęciła do refleksji nad własnym życiem i wiarą. Po filmie młodzież obejrzała interesującą wystawę poplenerową pt. „W innej tonacji – Przewięź 2016” w Miejskim Ośrodku Kultury w Galerii Labirynt, w ramach której w trzech salach galerii zaprezentowano obrazy wykonane w technice oleju.

Red. M. Rogińska

Dodano dnia 3 kwietnia 2017r

 

Międzyszkolna konferencja papieska „Szukałeś nas…..jesteśmy”.

 

2 kwietnia uczniowie z Koła Wolontariatu naszej szkoły zorganizowali po raz kolejny międzyszkolną konferencję poświęconą świętemu Janowi Pawłowi II.

W uroczystości udział wzięli: ks. biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski, Starosta Zambrowski Robert Rosiak oraz dyrektorzy i delegacje zambrowskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Podczas konferencji delegacje z poszczególnych przedszkoli i szkół zaprezentowały montaże słowno-muzyczne przybliżające zebranym postać naszego rodaka Karola Wojtyły.

Red. M. Rogińska

Zdjęcia pochodzą z portalu: zambrow.org

 

Dodano dnia 2 kwietnia 2017r.

 

Próbny egzamin w Technikum Handlowym w ZSA.

 

Kolejny raz w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości został przeprowadzony próbny egzamin w zawodzie technik handlowiec – kwalifikacja A.18 „Prowadzenie sprzedaży”.  Brało w nim udział 26 uczniów klasy III Technikum Handlowego. Egzamin polegał na wykonaniu przez zdających zadania praktycznego na indywidualnych stanowiskach egzaminacyjnych, które zostały przygotowane z uwzględnieniem warunków realizacji kształcenia w zawodzie technik handlowiec oraz z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych.

Red. M. Rogińska

 

Dodano dnia 2 kwietnia 2017r.

 

Spotkania z Nauką w ramach Dni Otwartych na Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

 

17 marca 2017r. uczniowie klas I TH i II TH wzięli udział w Marcowych Spotkaniach z Nauką w ramach Dni Otwartych na Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Młodzież miała okazję zwiedzić nowoczesny Kampus UwB oraz uczestniczyć w warsztatach i pokazach. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy. Pierwsza z nich pracowała na zajęciach laboratoryjnych,  których tematem była ,,chemia jabłka”. W dwuosobowych zespołach wykonali pięć doświadczeń:

- badanie odczynu soku jabłkowego,

- wykrywanie kwasu jabłkowego i askorbinowego w soku jabłkowym,

- wykrywanie cukrów w soku jabłkowym (próba Molischa i próba Trommera).

Druga grupa wytwarzała naturalne , domowe kosmetyki z olejami „ Olejowe smaki”.  Efektem ich pracy były:

-  „Myjące żelki”

-  „Kule do kąpieli”

-  „ Piling antycelulitowy”

Młodzież miała do dyspozycji bezpieczne i w pełni wyposażone stanowiska oraz pomoc ze strony studentów.

Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego
im. Profesora Andrzeja Myrchy. W dziewięciu salach wystawowych na powierzchni 750 m2 podziwiali ekspozycje stałe:

- Przyrodę północno-wschodniej Polski,

- Skamieniałości z osadów polodowcowych,

- Rośliny chronione i charakterystyczne Podlasia,

- Faunę mórz podzwrotnikowych,

- Stawonogi tropikalne,

- Przyrodę rejonów polarnych,

- Filogenezę zwierząt tkankowych,

- Ewolucję naczyniowych roślin lądowych,

- Minerały i skały,

- Życie na Ziemi – zarys dziejów,

- Hodowle terraryjne.

Obejrzeli również dwie ekspozycje czasowe:

- Gabinet Ryszarda Kaczorowskiego ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie,

- Madagaskar – ginący świat.

Uczniowie byli pod wrażeniem całego Kampusu oraz zorganizowanych zajęć. Wyjazd był udany.

 

 

Dodano dnia 22 marca 2017r.

 

Ogłoszenie

Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej RODZINARODZINIE. Więcej informacji na stronie Caritas.pl i facebook/ZSAWolontariat.

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodano dnia 4 marca 2017r.

 

Forum Klas Mundurowych-Sukces uczniów Siwej

 

Uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie/popularna Siwa/ w miniony poniedziałek uczestniczyli w Forum Klas Mundurowych w Białymstoku. W Forum uczestniczył Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, Nadinspektor Policji Daniel Kołnierowicz Podlaski Komendant Wojewódzki Policji Wicestarosta Zambrowski Stanisław Rykaczewski, Inspektor Andrzej Puchalski Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie Na terenie Uniwersytetu w Białymstoku spotkało się kilkudziesięciu uczniów klas mundurowych .Wzięli w nim udział  Natalia Saniewska, Marta Wiatr, Dominika Gromek Magdalena Włodkowska, Bartosz Gerguszewicz oraz Bartłomiej Załuska uczniowie liceum o profilu policyjnym Zespołu Szkół Agroprzedsiębioreczości w Zambrowie. Spotkanie było okazją do integracji młodzieży oraz wymiany doświadczeń Bogaty program przygotowany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pozwolił uczniom na poznanie kryteriów doboru do służby w Policji i innych formacjach mundurowych. Zaprezentowano również zadania poszczególnych rodzajów służb policji :prewencji, kryminalnej, ruchu drogowego, oddziałów prewencji. Przybliżono również sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W ramach Forum odbył się Turniej Klas Mundurowych, reprezentacja ZSA w składzie Natalia  Saniewska, Marta Wiatr oraz Bartosz Gerguszewicz zajęła w nim piąte miejsce Zawody składały się z pytań otwartych, zamkniętych  dotyczących wiedzy z zakresu Policji i Straży Granicznej oraz strzelania.

Obejrzyj video na TVP Białystok – kliknij tutaj

 

Dodano dnia 4 marca 2017r.

 

Pani Sędzia prowadzi lekcję z uczniami klas mundurowych ,,Siwej,,.

 

 

Uczniowie  pierwszej i trzeciej klasy liceum o profilu policyjnym Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie ,/popularnej Siwej/kolejny raz mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na sali sądowej. Młodzież z klas I i  III o profilu policyjnym uczestniczyła w rozprawie prowadzonej w Sądzie w Zambrowie. Sprawa dotyczy udzielania środków narkotycznych, czyli tematu bardzo aktualnego. Młodzi adepci sztuki policyjnej na własne oczy obserwowali pracę  składu sędziowskiego, prokuratora i adwokata oraz zachowanie się podejrzanego oraz świadka. Po zakończeniu rozprawy Pani Sędzia Marta Kołakowska objaśniła uczniom rolę poszczególnych uczestników procesu karnego oraz jego przebieg.

 Przeprowadzenie tak wyjątkowej lekcji było możliwe dzięki uprzejmości Prezesa Sądu Rejonowego w Zambrowie Pana Sędziego Tomasza Makaruka.

                                                                                                                                             Dodano dnia 1 marca 2017r.

 

Natalia Saniewska – najlepszą uczennicą szkół ponadgimnazjalnych w Zambrowie.

 

Nagrodę Burmistrza Miasta Zambrów – Zambrowskiego Żubra w kategorii „najlepszy uczeń szkół ponadgimnazjalnych”  otrzymała Natalia Saniewska - uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.

Natalia wyróżniła się  nie tylko świetnymi wynikami w nauce (średnia 5,0) i wzorowym zachowaniem, ale również dużym zaangażowaniem w akcje charytatywne i prace na rzecz Koła Wolontariatu.

 Uczennica próbowała sił w wielu dziedzinach i w wielu odniosła sukcesy: w finale Konkursu Wojewódzkiego o HIV i AIDS uzyskując tytuł finalisty; I miejsce w etapie powiatowym Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS; wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Historyczno – Literackim „ By czas nie zaćmił i niepamięć”; III miejsce w Powiatowym Konkursie historycznym „Zambrów i ziemia zambrowska w latach II wojny światowej”;” II miejsce w szkole w konkursie polonistycznym „Fraszka.

Natalia wykazywała się wielkim zaangażowaniem w stronę artystyczną szkoły.  Brała udział w Jasełkach, które były wystawiane zarówno w szkole jak i w SOSW w Długoborzu. Reprezentowała szkołę na miejskich uroczystościach patriotycznych i religijnych.

Brała również udział w zawodach strzeleckich „Srebrne muszkiety”, zawodach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Białymstoku i w Ogólnopolskim Konkursie „Tęcza”.

Natalia - zawsze pilna i przygotowana do lekcji, może być wzorem odpowiedniej postawy uczniowskiej.

 Red. M. Rogińska

 

                                                                                                                                              Dodano dnia 27 lutego 2017r.

UWAGA!!!

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się
10 lutego 2017r (piątek)
o godz:15:30

 

 

 

 

Dodano dnia 23 stycznia 2017r.

 

Bal Studniówkowy

21 stycznia 2017r w sali bankietowej „Maja” przy ul. Magazynowej w Zambrowie na balu studniówkowym bawiło się 50 par i zaproszeni goście, wśród których byli: Wicestarosta Zambrowski Stanisław Rykaczewski, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrektor placówki i nauczyciele z osobami towarzyszącymi.

Zdjęcia ze studniówki dostępne są na stronie portalu zambrow.org

Zdjęcia pod adresem:

http://www.zambrow.org/aktualnosci/strona.php?strona=artykuly_pokaz&id=22109

Zdjęcie pochodzi z portalu zambrow.org

Dodano dnia: 23 stycznia 2017

 

Mamy stypendystów!!

 W dniu 14 grudnia 2016 r. w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku odbyła się Wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów wyróżniającym się w roku szkolnym 2015/2016 uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in.: Podlaski Kurator Oświaty Pani Jadwiga Mariola Szczypiń, Pani Wicekurator Bożena Dzitkowska, Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski, przedstawiciel Marszałka Województwa Podlaskiego Pani Jolanta Miczejko oraz doradca Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Artur Kosicki.

Wśród wyróżnionych znalazły się uczennice: klasy III Technikum Handlowego Kinga Zambrzycka  i III LoP Aneta Wyszołmirska.

Gratulujemy!

 

 

Dodano dnia: 2 stycznia 2017

 

Zebranie rodziców odbędzie się
16 grudnia 2016 r. (piątek)
 o godz. 15:30

 

 

Dodano dnia: 11 grudnia 2016

 

Weź udział w akcji „Zapal Światło Wolności”

 

 

13 grudnia obchodzimy kolejną  rocznicę dramatycznych wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce.  Z tej też okazji zapraszamy do udziału w inicjatywie zaproponowanej  przez IPN „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”.

 

Akcja ma na celu  oddanie czci i pamięci ofiarom stanu wojennego na wzór Ojca Świętego  Jana  Pawła  II, który na znak solidarności z Polakami przeżywającymi tamte trudne, grudniowe chwile, zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. 

Zapraszamy!

Koło Wolontariatu

 

Dodano dnia: 11 grudnia 2016

Wolontariusze z ZSA dziękują za udział w kampanii społecznej.

Koło Wolontariatu  z  Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie składa serdeczne podziękowania wszystkim  uczestnikom  IV    Kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości „Znajdź się wśród życzliwych – Dołącz do nas!”. 

Akcja była doskonałą okazją do  propagowania pozytywnych postaw  w relacjach międzyludzkich. Dzięki niej mieliśmy okazję zatrzymać się na chwilę    i przypomnieć sobie, że tuż obok  nas żyje drugi człowiek, którego wystarczy obdarzyć chociażby uśmiechem.

Międzynarodowy Dzień Życzliwości był świetną okazją do dołączenia do grona życzliwych. Dziękujemy, że tak wielu  z Państwa odpowiedziało na nasze zaproszenie!

 

 

Dziękujemy!

Koło Wolontariatu przy ZSA

 

Dodano dnia: 11 grudnia 2016

„Znajdź się wśród życzliwych – Dołącz do nas!”

Kampania społeczna wolontariuszy z ZSA.

 

 Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie zaprasza do udziału w IV kampanii społecznej  z okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości, który przypada na 21 listopada. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie chęci dzielenia się uśmiechem, dobrym słowem, czy uczynkiem.

Zachęcając Państwa do udziału w tej kampanii wierzymy, że Dzień Życzliwości jest świetną okazją, aby uświadomić sobie, jak ważne jest życzliwe podejście do drugiego człowieka, do jego problemów. Postarajmy się pamiętać o idei tego dnia –  nie tylko 21 listopada, ale i także w następne dni. Postarajmy się tę ideę ciągle wprowadzać w nasze życie i czynić je lepszym – czasami wystarczy zwykły, życzliwy  uśmiech!   

 

                                                                                                                    Zapraszamy!

 Koło Wolontariatu przy ZSA

 

Dodano dnia: 11 grudnia 2016

 

UWAGA!!! TERMINY EGZAMINÓW ZAWODOWYCH W SESJI ZIMOWEJ 2016/2017

 

 

KWALIFIKACJA A.22- Klasa IV TH

 

Część pisemna w dniu 12 stycznia 2017r. o godz 12:00  

Część praktyczna 17 stycznia 2017r. o godz . 9:00 -  I grupa, godz: 15:00  - II grupa

 

KWALIFIKACJA B.02- Klasa III TD

Część pisemna w dniu 12 stycznia 2017r. o godz 10:00  

Część praktyczna 18 lutego 2017r. o godz . 9:00 -  I grupa, godz: 15:00  - II grupa

 

KWALIFIKACJA B.30- Klasa IV TD

Część pisemna w dniu 12 stycznia 2017r. o godz 14:00  

Część praktyczna 24 stycznia 2017r. o godz . 9:00

 

KWALIFIKACJA B.32- Klasa IV TD

Część pisemna w dniu 12 stycznia 2017r. o godz 12:00  

Część praktyczna 9 stycznia 2017r. o godz . 13:00

 

KWALIFIKACJA R.16- Klasa IV TR

Część pisemna w dniu 12 stycznia 2017r. o godz 12:00  

Część praktyczna 9 stycznia 2017r. o godz . 13:00

 

 

Dodano dnia: 10 grudnia 2016

SPOTKANIE CZŁONKÓW KOŁA MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI Z PISARKĄ

 

 

W października 2016 roku, w Filii Biblioteki Publicznej w Zambrowie odbyło się spotkanie z pisarką Sylwią Zientek, która jest autorką książek:

v  ,,Podróż w stronę czerwieni”,

v  ,,Próżna”,

v  ,,Miraże”,

v  ,,Złudzenia, nerwice i sonaty”.

 

Spotkanie odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki, którego koordynatorką jest pani Jolanta Chrostowska-Sufa.

 

Spotkanie było bardzo interesujące. Poruszyłyśmy bardzo dużo tematów związanych z jej książkami. Najbardziej zafascynował nas temat o Marii Komornickiej. Poruszył nas jej los, jej życie i zachęciło nas do tego, by ją bardziej poznać. Najciekawsze jest to, że nikt do tej pory nie wie, jak ona dokładnie wyglądała i to, że robiła wszystko, żeby wyglądać jak mężczyzna i posiadała dwie żony. Żadna z tych żon nie zorientowała się, że ich mąż jest kobietą. Bardzo się cieszymy, że mogłyśmy uczestniczyć w takim spotkaniu i chciałybyśmy zachęcić innych do udziału w takim spotkaniu autorskim, a najbardziej do tego, by zaczęli czytać książki.

                                                                                                         Sylwia i Weronika, KMK

 

Najbardziej zaciekawiło mnie to, jak Pani Sylwia opowiadała o życiu Marii Komornickiej, o jej rodzinnych dylematach, miłosnych zainteresowaniach i trudnym dzieciństwie. Chciałbym, żeby ludzie przeczytali książkę, słuchali i kiedyś w przyszłości obejrzeli całą historię zawartą w książce, jak i w filmie.

      Sebastian, KMK

Red. A. Choińska

Dodano dnia: 10 grudnia 2016

 

Aleksandra Liniewska- nagrodzona statuetką dla najlepszych tegorocznych wolontariuszy w ZSA.

 

Wolontariusze z zambrowskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich obchodzili Dzień Wolontariatu. Święto zorganizowane zostało w Centrum Kultury w Zambrowie. Na uroczystości obecni byli wolontariusze z miejskich przedszkoli, szkół podstawowych, MG1, a także ze szkół średnich. Spośród uczniów naszej szkoły statuetką dla najlepszych tegorocznych wolontariuszy nagrodzona została Aleksandra Liniewska.

Red. M. Rogińska

 

Dodano dnia: 10 grudnia 2016

 

 

11 listopada – Święto Niepodległości

 

Święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

 

 

Uroczyste podsumowanie stażu w Grecji

 

42 uczniów kształcących się w zawodzie technik rolnik, oficjalnie podsumowała dwutygodniowy staż zawodowy odbyty w Grecji. W dzisiejszej uroczystości udział wzięli m.in. członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski oraz przedstawiciele Akademickiego Centrum Informacji i Edukacji Europejskiej (ACIEE), z inicjatywy którego młodzież wyjechała na staż.

Staż odbył się w ramach projektu „Ekologiczne rolnictwo przyszłością młodego rolnika”, realizowanym przy wsparciu Unii Europejskiej z programu Erasmus+. Organizacją goszczącą była grecka GEORGIKES EKMETALEUSEIS.

 

Podczas stażu nie zabrakło okazji do poszerzania specjalistycznej wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z zawodem rolnika, m.in. rodzajami i metodami ekologicznych upraw prowadzonych w Grecji, technologiami wykorzystywanymi w rolnictwie greckim i europejskim, czy efektywnym zarządzaniem ekologiczną produkcją rolną oraz hodowlą zwierząt. Stażyści odwiedzili m.in. profesjonalny serwis i punkt sprzedaży maszyn rolniczych, gdzie zobaczyli różnego rodzaju maszyny i poznali ich szczegółowe dane techniczne. Dotarli także do fabryki oliwek, w której są one przetwarzane w oliwę o najwyższej jakości. Tam zostali zapoznani ze wszystkimi etapami przetwarzania tego owocu. W ramach praktyki uczniowie ZSA pojechali do sadu oliwnego, gdzie mogli pomagać przy zbiorach. Pracowali również na plantacji kiwi, gdzie poznali zasady uprawy, zbioru i przetwarzania kiwi oraz różne ciekawostki dotyczące tej rośliny. W sumie podczas pracy zebrali 57 ton owoców! Praktykanci z ZSA pracowali na plantacjach winogron, gdzie m.in. wytwarza się ekologiczne wino, a także zyskali nowe doświadczenia w gospodarstwie zajmującym się uprawą kukurydzy i bawełny.

 

Nawet codzienna wizyta na lokalnym targu spożywczym okazała się niezwykle edukacyjna – była to okazja do porównania cen oraz jakości lokalnych produktów rolnych z polskimi. Stażyści odwiedzili również Amerykańską Szkołę Farmerską, w której dzieci od lat przedszkolnych uczą się pracy na roli. Zdobywali tam doświadczenie na plantacji winogron, oliwek i oregano oraz przy wielokierunkowej hodowli zwierząt, począwszy od ślimaków, poprzez kury nioski, indyki, bydło na rzeź oraz krowy mleczne. Zwiedzili tamtejszą mleczarnię, winiarnię oraz tłocznię oliwy.

 

Dzięki praktykom młodzież poszerzyła także zasób specjalistycznego słownictwa w języku angielskim, niezbędnego do poruszania się po europejskich rynkach pracy, a także poznała możliwości, jakie oferuje Unia Europejska rolnikom państw członkowskich. Zdobyła również wiele informacji na temat Unii Europejskiej, współpracy międzynarodowej między Polską a Grecją, o kulturze i historii Grecji oraz samego regionu Riwiery Olimpijskiej.

 

W ramach programu kulturowego stażyści dotarli do manufaktury ikon religijnych, zwiedzili wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO prawosławne klasztory w Meteorach. Byli na wycieczce w muzeum, w którym uczyli się piec chleb i dowiedzieli się o wszystkich etapach uprawy zbóż, zarówno w dawnych, jak i we współczesnych czasach oraz odbyli rejs statkiem na wyspę Skiathos. Kapitan statku zapewnił im wiele atrakcji i umilił czas nauką greckiego tańca „zorba”.

 

Podczas dzisiejszego podsumowania projektu młodzież kształcąca się na profilu rolniczym przedstawiła prezentację multimedialną ukazującą zdjęcia z wyjazdu. Uroczystość była także okazją do wręczenia certyfikatów potwierdzających ukończenie stażu zawodowego.

 

 

Materiał zaczerpnięto ze strony WWW.zambrow.org

 

Dodano dnia: 07  października 2016

 

Próbne matury

 

22.11.2016r. (wtorek) godz.8:00 próbna matura z
j. polskiego

23.11.2016r. (środa) godz. 8:00 próbna matura z matematyki

24.11.2016r. (czwartek) godz.8:00 próbna matura z języków obcych

 

Dodano dnia: 06  listopada 2016

 

Nasza młodzież  porządkowała groby żołnierzy

 

W piątek, 28 października 2016r uczniowie klas liceum o profilu pożarniczym wraz z opiekunem Rafałem Grodzkim podczas zajęć edukacji pożarniczej porządkowali pomniki żołnierzy poległych w walkach o wolność naszego kraju. W ten sposób okazali szacunek poległym w walce o Polskę.

Red. M. Rogińska

Zdjęcia pochodzą ze strony WWW.zambrow.org

 

 

Dodano dnia: 06  listopada 2016

Ślubowanie klas mundurowych.

 

26 października 2016r. 25 uczniów klas pierwszych z liceum o profilu policyjno-pożarniczym złożyło uroczyste ślubowanie.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie dyrektor szkoły Jan Zakrzewski przywitał zebraną młodzież, grono pedagogiczne oraz zaproszonych gości m.in.: Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinsp. Daniela Kołnierowicza, Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku st. bryg. Jarosława Wendta, Przewodniczącego Rady Powiatu Józefa Dąbrowskiego, Starostę Zambrowskiego Roberta Rosiaka, Wicestarostę Stanisława Rykaczewskiego, Komendanta Powiatowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie podinsp. Andrzeja Puchalskiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie st. bryg. Sławomira Skrzypkowskiego.

Przemówienie wygłosił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński a następnie odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej liceum o profilu policyjno-pożarniczym w obecności sztandaru szkoły. Wszyscy zebrani mogli obejrzeć krótką prezentację multimedialną przedstawiającą historię klas mundurowych w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.

W dalszej części policjanci z KPP w Zambrowie zapoznali uczniów z rządowym projektem pt. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na zakończenie uczniowie z drugiej klasy o profilu policyjnym zaprezentowali musztrę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie WWW.zambrow.org -  kliknij tutaj

Film do obejrzenia:

Dodano dnia: 28  października 2016

 

Koło Wolontariatu w ogólnopolskiej akcji „Kilometry dobra”

 

 

Od marca do czerwca b.r. za pośrednictwem Caritas Diecezji Łomżyńskiej uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji  „Kilometry Dobra”.

Kampania polegała na zbiórce funduszy na określony cel szczegółowy, a przy okazji była próbą pobicia rekordu Guinnessa w krajowym układaniu ciągów monet. Obecny rekord należy do Austrii i wynosi ponad 75 kilometrów. Patronat honorowy nad akcją „Kilometry Dobra” objął Narodowy Bank Polski i Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Patronami medialnymi akcji są m. in.: Rzeczpospolita, TVP INFO, Katolicka Agencja Informacyjna. Ambasadorami, którzy swoim wizerunkiem wsparli „Kilometry Dobra” są m.in.: zespół rockowy Perfect, Bracia Golcowie oraz piłkarz – reprezentant Polski Jacek Krzynówek.

Celem akcji, w biorącej udział w kampanii Caritas Diecezji Łomżyńskiej, była materialna pomoc jej podopiecznym poprzez wykonanie kuchni i stołówki w ośrodku rehabilitacji zdrowotnej  i społecznej Caritas Bliźnim w Ptakach k/Nowogrodu.

Swoją cegiełkę na rzecz placówki złożyła również nasza szkoła. Dziękujemy!

 

Red. Koło Wolontariatu

Dodano dnia: 25  października 2016

 

ZSA  ponownie „Solidarną Szkołą”!

W minionym roku szkolnym  społeczność Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie wzięła udział w III ogólnopolskiej edycji programu „Solidarna szkoła”.

Program zakładał realizację działań służących integracji społeczności lokalnej. Celem programu było kształtowanie wartości i postaw odwołujących  się do poczucia solidarności społecznej, tożsamości i odpowiedzialności za wspólnotę lokalną, w której żyją i uczą się młodzi ludzie. W założenia projektu wpisały się doskonale zadania podejmowane przez szkolny wolontariat.

     W ramach projektu zostały zorganizowane m.in. powiatowe obchody Światowego Dnia Życzliwości,  II Miejska Kampania Społeczna przeciw Przemocy Dzieci, warsztaty on-line oraz wiele akcji charytatywnych. Ważnym akcentem okazało się wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Badamy miejsca pamięci”.

Podejmowane działania, które na bieżąco dokumentowaliśmy na ogólnopolskiej platformie programu, zostały docenione przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku i nagrodzone tytułem „Solidarnej szkoły”.

     Opiekunowie i członkowie projektu składają serdeczne podziękowania Dyrekcji szkoły, nauczycielom ZSA, pracownikom OWR w Zambrowie, przedstawicielom różnych instytucji społecznych, sponsorom oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli realizację programu „Solidarna szkoła III”.

Red. W. Maleszewski

 

Dodano dnia: 25  października 2016

 

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

17 października 2016 r. w  naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W akademii udział wzięli uczniowie, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.

W czasie uroczystości Starosta Powiatu Zambrowskiego Pan Robert Rosiak wręczył nagrodę starosty zambrowskiego dla Pani Marty Dybowskiej – pedagoga szkolnego za wysokie osiągnięcia w kształceniu młodzieży oraz pozytywne efekty w pracy wychowawczej.

Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do nagrodzenia nauczycieli, wyróżniających się w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Nagrody dyrektora szkoły otrzymali:  Pani Barbara Rybicka, Pani Elżbieta Modzelewska, Pani Ewa Faszcza,  Pani Joanna Rusiecka, Pan Stanisław Kowalewski, Pan Mariusz Dąbrowski, Pan Wiesław Maleszewski.

Na zakończenie uroczystości uczniowie naszej szkoły wykonali  program  muzyczno-artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Ewy Faszcza  i Pana Rafała Antosa

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie WWW.zambrow.org -  kliknij tutaj

Red. M. Rogińska

 

Dodano dnia: 24  października 2016

 

Pielgrzymka maturzystów.

Do tradycji Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości wszedł już wyjazd młodzieży klas maturalnych do Częstochowy. To jest najbardziej oczywisty powód pielgrzymki na Jasną Górę - zawierzyć ten egzamin i pomyślnie go zdać.

Maturzyści w piątek 21 października podjęli trud pielgrzymowania i wyruszyli na spotkanie przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej pod opieką ks. Roberta Czeladko oraz wychowawców Marty Mieczkowskiej i Mariusza Dąbrowskiego.

Nasza szkolna Pielgrzymka odbyła się w ramach diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę, w której bierze udział kilkutysięczna grupa uczniów z klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych z Diecezji Łomżyńskiej. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się w klimacie trwającego Roku Miłosierdzia i dziękczynieniu za 31. Światowe Dni Młodzieży.

Program pielgrzymki obejmował m.in. zwiedzanie obiektów muzealnych w Sanktuarium na Jasnej Górze, nawiedzenie kaplicy Cudownego Obrazu, katechezę o rozeznawaniu powołania w Bazylice Jasnogórskiej prowadzoną przez ks. Jakuba Bartczaka, Drogę Krzyżową, Nabożeństwo Pojednania oraz Eucharystię pod przewodnictwem Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Po nabożeństwie młodzież uczestniczyła w Apelu Jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Mariusz Dąbrowski

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodano dnia: 24  października 2016

 

 

Młodzi rolnicy z Zambrowa zakończyli staż zawodowy w Grecji!

Pod koniec września 2016 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie, kształcących się na kierunku rolniczym, wyjechała na dwutygodniowy staż zawodowy do Grecji. Praktyki odbyły się w ramach projektu „Ekologiczne rolnictwo przyszłością młodego rolnika”, o numerze 2016-1-PL01-KA102-025104, realizowanym przy wsparciu Unii Europejskiej z programu Erasmus+. Organizacją wysyłającą młodzież na staż było Akademickie Centrum Informacji i Edukacji Europejskiej (ACIEE), a organizacją goszczącą grecka GEORGIKES EKMETALEUSEIS.

Nie zabrakło mnóstwa okazji do poszerzania specjalistycznej wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z zawodem rolnika, m.in. rodzajami i metodami ekologicznych upraw prowadzonych w Grecji, technologiami wykorzystywanymi w rolnictwie greckim i europejskim, czy efektywnym zarządzaniem ekologiczną produkcją rolną oraz hodowlą zwierząt. Stażyści odwiedzili m.in. profesjonalny serwis i punkt sprzedaży maszyn rolniczych, gdzie zobaczyli różnego rodzaju maszyny i poznali ich szczegółowe dane techniczne. Dotarli także do fabryki oliwek, w której są one przetwarzane w oliwę o najwyższej jakości – zostali zapoznani ze wszystkimi etapami przetwarzania tego owocu. W ramach praktyki pojechali do sadu oliwnego, gdzie mogli pomagać przy zbiorach. Pracowali również na plantacji kiwi, gdzie poznali zasady uprawy, zbioru i przetwarzania kiwi oraz różne ciekawostki dotyczące tej rośliny. W sumie, podczas pracy zebrali 57 ton tych owoców! Swoje zawodowe praktyki odbyli także na plantacjach winogron, w tym na takiej, w której wytwarza się ekologiczne wino, czy zyskali nowe doświadczenia dzięki wizycie w gospodarstwie zajmującym się uprawą kukurydzy i bawełny. Nawet codzienna wizyta na lokalnym targu spożywczym okazała się niezwykle edukacyjna – była okazja do porównania cen oraz jakości lokalnych produktów rolnych z polskimi. Stażyści odbyli również kształcącą wizytę studyjną do Amerykańskiej Szkoły Farmerskiej, w której dzieci od lat przedszkolnych uczą się pracy na roli. Zdobywali tam doświadczenie na plantacji winogron, oliwek i oregano, oraz przy wielokierunkowej hodowli zwierząt, począwszy od ślimaków, poprzez kury nioski, indyki, bydło na rzeź oraz krowy mleczne. Zwiedzili tamtejszą mleczarnię, winiarnię oraz tłocznię oliwy.

Młodzież dzięki praktykom poszerzyła zasób specjalistycznego słownictwa w języku angielskim, niezbędnego do poruszania się po europejskich rynkach pracy, a także poznała możliwości, jakie oferuje Unia Europejska dla rolników państw członkowskich. Zdobyła również wiele informacji na temat Unii Europejskiej, współpracy międzynarodowej między Polską a Grecją, czy o kulturze i historii Grecji oraz samego regionu Riwiery Olimpijskiej.

W ramach programu kulturowego stażyści dotarli do manufaktury ikon religijnych, zwiedzili wpisane na Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO, prawosławne klasztory w Meteorach. Byli na wycieczce w muzeum, w którym uczyli się piec chleb i dowiedzieli się o wszystkich etapach uprawy zbóż, zarówno w dawnych czasach, jak i we współczesnych oraz odbyli rejs statkiem na wyspę Skiathos - kapitan statku zapewnił im wiele atrakcji i umilił czas nauką tańca greckiego "zorba".

Wszyscy uczniowie już wkrótce otrzymają wydane w dwóch wersjach językowych (po angielsku i po polsku) europejskie certyfikaty Europass-Mobilność, które potwierdzają kwalifikacje zawodowe, podnoszą konkurencyjność ich posiadaczy na europejskim rynku pracy i stanowią cenną przepustkę do efektywnego poszukiwania pracy, a także certyfikaty ukończenia stażu zawodowego.

 

Dodano dnia: 21 października 2016

Z okazji

Dnia Edukacji Narodowej

składamy wszystkim Nauczycielom

serdeczne życzenia:

wielu sukcesów zawodowych,

realizacji obranego celu,

aby podejmowany trud

był źródłem osobistej i zawodowej satysfakcji

oraz społecznego uznania.

Dodano dnia: 13 października 2016

 

Zebranie rodziców odbędzie się 20 października 2016 r. (czwartek)
 o godz. 15:30

Dodano dnia: 11 października 2016

 

Staż w Grecji- zwiedzanie serwisu maszyn rolniczych i manufaktury ikon religijnych.

 

08.10.2016r. nasi uczniowie odwiedzili profesjonalny serwis i dealer maszyn rolniczych. Oprowadzono ich po całej posiadłości, gdzie zobaczyli różnego rodzaju maszyny. Następnie dotarli do miejsca, gdzie dokonuje się manufaktury ikon religijnych. W czasie krótkiej lekcji przedstawiono im proces pisania tych dzieł i pokazano najpopularniejsze ikony świętych. W dalszej części dnia uczniowie udali się na Meteory. Po drodze widzieli niesamowite widoki. Kiedy dotarli na miejsce zwiedzili prawosławny klasztor pod wezwaniem Wszystkich Świętych, który znajdował on się na wysokości ponad 400 m.n.p.m. Poznali tam obyczaje ludzi wyznających tę wiarę.

Dodano dnia: 9 października 2016

 

Staż w Grecji – wycieczka do fabryki oliwek.

Przedstawiamy kolejną relację uczniów odbywających staż w Grecji tym razem ze zwiedzania fabryki oliwek.

„Dzisiaj dotarliśmy do fabryki oliwek, w której są one przetwarzane na najwyższej jakości oliwę. Zostaliśmy oprowadzeni po całej hali produkcyjnej i omówiono nam wszystkie etapy przetwarzania tego owocu. W następnej kolejności pojechaliśmy do sadu oliwnego, gdzie mogliśmy zobaczyć, a nawet spraktykować ich zbiór. Po pracy udaliśmy się na wycieczkę do muzeum, w którym zobaczyliśmy jak w dawnych czasach wyglądało życie na wsi. Nauczono nas piec chleb i opowiedziano nam przy tym wszystkie procesy uprawy zbóż, zarówno w dawnych czasach jak i we współczesnych. Zostaliśmy oprowadzeni po całej posiadłości i pokazano nam dawne sposoby i narzędzia uprawiania roli.”

Dodano dnia: 9 października 2016

 

Staż w Grecji - wycieczka na plantację kiwi.

 

Następnego dnia uczniowie technikum rolniczego, odbywający staż w Grecji odwiedzili plantację kiwi. Na początku właściciele opowiedzieli im o uprawie, zbiorach i przetwarzaniu kiwi oraz przedstawili  różnego rodzaju ciekawostki dotyczące tej rośliny. Następnie uczniowie przystąpili do zbioru owoców. Pracowali na trzech działkach i tym sposobem zebrali 57 ton kiwi.

 

 

 

 

Dodano dnia: 8 października 2016

 

Staż w Grecji – wyjazd do Amerykańskiej Szkoły Farmerskiej…

Kolejny dzień nasi stażyści zaczęli od wyjazdu do Amerykańskiej Szkoły Farmerskiej. Dzieci od lat przedszkolnych uczą się pracy na roli i dlatego ta szkoła różni się od pozostałych. Ma ona swoje własne gospodarstwo o powierzchni 80 ha. Posiada ona głownie plantacje winogron, oliwek i oregano. Zajmują się oni wielokierunkową hodowlą zwierząt, począwszy od ślimaków, poprzez kury nioski (27 tys. sztuk), indyki (ok. 7 tys. sztuk), bydło na rzeź oraz krowy mleczne (120 sztuk). Posiadają własną mleczarnię, winiarnię oraz tłoczą oliwę. W następnej części dnia uczniowie odwiedzili przepiękne miasto Thessaloniki. Zobaczyli tam Białą Wieżę oraz pomnik Aleksandra Wielkiego. Miasto liczy ok.800 tys mieszkańców.

Dodano dnia: 5 października 2016

 

Wyjazd na ognisko integracyjne w Drozdowie.

4 października 2016 uczniowie klasy I Liceum  Policyjnego i Pożarniczego oraz I Technikum Rolniczego i Handlowego oraz klasy III LO  wraz z opiekunami  wyjechali na ognisko integracyjne do Drozdowa. Pogoda dopisała. Młodzież gościła w Drozdowskim  dworze  Lutosławskich. Mieli okazję poznać niezwykłą przyrodę oglądając wystawę „Ziołowe tajemnice. Rośliny lecznicze Doliny Narwi”. Była to podróż w świat roślin, które spotkać możemy na terenie „przyrodniczego serca Ziemi Łomżyńskiej” jakim jest rzeka Narew i okalające ją tereny.

        Obejrzeli także wystawę prac Jacka Zacharzewskiego - rzeźbiarza, Drozdowianina, od przeszło 30 lat prowadzącego własną pracownię rzeźbiarską. Jego twórczość jest unikatowa, wykonywana z drewna szlachetnego: czarnego dębu, orzecha włoskiego, jałowca, rzadziej również z drewna egzotycznego (heban afrykański). Niezaprzeczalnie królują jednak prace z wyjątkowego czarnego dębu pozyskanego z dna rzek Wisły i Narwi.

Na zakończenie wszyscy piekli pyszne kiełbaski w Drozdowskim parku.

Dodano dnia: 4 października 2016

 

      Staż w Grecji- rejs statkiem…

Przedstawiamy kolejną relację uczniów odbywających staż w Grecji tym razem z rejsu statkiem. „Wyruszyliśmy z portu Amaliapoli, dopłynęliśmy do wyspy Skiathos i zwiedziliśmy tamtejsze miasteczko. Załoga statku była bardzo miła. Panowała tam fantastyczna atmosfera, kapitan statku zapewnił nam wiele atrakcji i umilił czas nauką tańca Greckiego "Zorba".”.

Pozdrawiamy i czekamy na dalsze interesujące informacje.

Dodano dnia: 4 października 2016

 

Nasi uczniowie technikum rolniczego już w Greckiej miejscowości Nea Mesagkala.

Dodano dnia: 1 października 2016

 

Zapraszamy do śledzenia losów grupy naszych uczniów z technikum rolniczego, która niebawem wyjedzie na dwutygodniowy staż zawodowy do Grecji.

https://www.facebook.com/ekologicznerolnictwo

 

 

Dodano dnia: 25 września 2016

 

Młodzi rolnicy wyjeżdżają na staż zawodowy do Grecji!

We wtorek 27 września 2016 r. grupa naszych uczniów z technikum rolniczego,  wyjedzie na dwutygodniowy staż zawodowy do Grecji. Praktyki odbędą się w ramach projektu „Ekologiczne rolnictwo przyszłością młodego rolnika”, o numerze 2016-1-PL01-KA102-025104, realizowanym przy wsparciu Unii Europejskiej z programu Erasmus+. Organizacją wysyłającą młodzież na staż jest Akademickie Centrum Informacji i Edukacji Europejskiej(ACIEE), a organizacją goszczącą grecka GEORGIKES EKMETALEUSEIS.

Nie zabraknie mnóstwa okazji do poszerzania specjalistycznej wiedzy teoretycznej
i praktycznej związanej z zawodem rolnika, m.in. rodzajami i metodami ekologicznych upraw prowadzonych w Grecji, technologiami wykorzystywanymi w rolnictwie greckim i europejskim, czy efektywnym zarządzaniem ekologiczną produkcją rolną oraz hodowlą zwierząt. Młodzież rozszerzy zasób specjalistycznego słownictwa w języku angielskim, niezbędnego do poruszania się po europejskich rynkach pracy, a także pozna możliwości ,jakie oferuje Unia Europejska dla rolników państw członkowskich. W trakcie stażu uczestnicy nauczą się m.in. obsługi specjalistycznego sprzętu i maszyn niezbędnych do uprawy i zbiorów wybranych roślin, będą zdobywać wiedzę praktyczną m.in. na ekologicznych polach uprawnych, a także doświadczą pracy zespołowej pod kierownictwem profesjonalistów z branży rolnej i agroturystycznej. W trakcie praktyk zdobędą również wiele informacji na temat Unii Europejskiej, współpracy międzynarodowej, kultury i historii Grecji oraz regionu Riwiery Olimpijskiej.

Wszyscy uczniowie po zakończeniu stażu otrzymają wydane w dwóch wersjach językowych (po angielsku i po polsku) europejskie certyfikaty Europass-Mobilność, które potwierdzają kwalifikacje zawodowe, podnoszą konkurencyjność ich posiadaczy na europejskim rynku pracy i stanowią cenną przepustkę do efektywnego poszukiwania pracy.

 

                                                                                                                                                     Dodano dnia: 25 września 2016

Rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

16 września 2016r. na terenie naszej szkoły odbył się uroczysty apel  upamiętniający rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

W obchodach udział wzięły poczty sztandarowe Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości i Zespołu Szkół Nr 1, przedstawiciele władz samorządowych powiatu, nauczyciele oraz uczniowie.

Krótki rys historyczny wydarzeń z 17 września 1939r. oraz przebieg działań wojennych z września 1939 roku przybliżyła zebranym uczniom i gościom historyk Krzysztof Boruc. Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikami  Dębów Pamięci.

Zdjęcia pochodzą ze strony WWW.zambrow.org

Red. M. Rogińska

Dodano dnia: 25 września 2016

Przyłącz się

do akcji Kartka dla Powstańca!

 

Wyślij kartkę do Powstańca!

Wyraź wdzięczność Bohaterom Powstania Warszawskiego.

Pamiętaj o historii swojego kraju i ludziach, którzy walczyli o jego wolność!

 

Więcej na BohaterOn.pl

www.facebook.com/zsa.wolontariat/

 

 Zapraszamy!

Koło Wolontariatu

 

                                                                                                                                                            Dodano dnia: 24 września 2016

 

Nak®ęć się na pomoc!


                W minionym roku szkolnym Koło Wolontariatu przeprowadziło na terenie szkoły zbiórkę nakrętek na cele rehabilitacyjne. Dzięki zaangażowaniu naszej społeczności udało się nam wspomóc leczenie małej Eryki Kaczyńskiej.

Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom oraz wszystkim Uczniom , którzy wzięli udział w akcji.

Jest nam miło poinformować, że największą ilość nakrętek zgromadziła obecna klasa III TH. Gratulujemy!

W bieżącym roku szkolnym będziemy wspierać rehabilitację Mateusza z Pęchratki.

Zapraszamy!

Koło Wolontariatu

 

                                                                                                                                                               Dodano dnia: 24 września 2016

 

http://www.zsazambrow.republika.pl/aktualny/aktualny_pliki/radapedagogiczna.jpgUWAGA!!!

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się 
15 września 2016r (czwartek) 
o godz:15:10

 

 

 

 

 

 

 

                                                Dodano dnia: 13 września 2016

                                                                                                                                                   Dodano dnia: 13 września 2016

                  

                    K I E R M A S Z

 

W DNIU 7.09.2016R ( ŚRODA) W SALI NR 18

 

( MAŁA SALA GIMNASTYCZNA)  ODBĘDZIE SIĘ

 

KIERMASZ UŻYWANYCH  PODRĘCZNIKÓW.

 

 

GODZINA  10.30 – KLASY PIERWSZE LICEUM  I  TECHNIKUM

GODZINA  11.30 – KLASY STARSZE.

                                                    

                                                ORGANIZATORZY

                                                    E. Modzelewska, A. Choińska

 

Dodano dnia: 5 września 2016

  

1 września 2016 uroczystością na sali gimnastycznej rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

 

 

 

Zdjęcia pochodzą ze strony www.zambrow.org

Dodano dnia: 4 września 2016

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

odbędzie się 1 września 2016
 o godz. 9:00

Obowiązuje zmiana obuwia!!!

 

 

Dodano dnia: 31 sierpnia 2016