Informacja o pracy Koła Miłośników Książki

w I sem. roku szkolnego 2018/2019

 

Członkami  koła są uczniowie z klas: I LO –  2 osoby,  II LO – 4 osoby, III  LO  –   7  osób,  III TR –2 osoby , IV TH – 3 osoby.

Uczniowie pomagali w bieżącej pracy w bibliotece: głownie pieczętowali liczne nowości czytelnicze, przyklejali specjalne naklejki z napisem NPRCz, pomagali w okładaniu książek w folię. Angażowali się w realizację zaplanowanych działań. Doskonalili własny warsztat pracy, korzystali z różnych źródeł informacji w celu rozwijania swoich zainteresowań czytelniczych i in.

W minionym semestrze prowadzone zostały następujące działania:

 

v  Kontynuacja Akcji „Wędrująca Biblioteka” pod patronatem Burmistrza Miasta Zambrowa we współpracy z Biblioteką Publiczną w Zambrowie i Ośrodkiem Wsparcia Rodzinie CARITAS.

 

v  W dn. 26.09.2018 r. uczniowie pomagali w przygotowaniu dekoracji i wystawy na Akcję Narodowego Czytania „Przedwiośnia” S. Żeromskiego  pt. „Spotkanie z Cezarym B.”   Akcja zorganizowana została we współpracy z kol.: B. Chrapczyńską, J. Nowowiejską i E. Modzelewską.

 

v  Wykonanie gazetek tematycznych w pracowni nr 15 poświęconych 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz o nowościach czytelniczych.

 

v  Na dzień 12.10.2018 r.  – przygotowano dekorację i wystawkę na apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

v  W dn. 17.10.2018 r. –  członkowie koła wzięli udział  w akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” S. Żeromskiego podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie. Zarówno podopieczni jak i czytający, byli niezmiernie podbudowani tym wydarzeniem. Spotkanie miało na celu m. in. propagowanie głośnego czytania, integrację i otwartość na współpracę.

 

v  W dn. 26.10.2018 r. –  uczniowie oraz kol. E. Modzelewskiej wzięli udział w spotkaniu poświęconym upamiętnieniu 40-tej rocznicy wyboru Polaka – Karola Wojtyły na Papieża w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zambrowie. Podopieczni mieli okazję wysłuchać ciekawych informacji o Ojcu Świętym przygotowanych przez uczestników spotkania. Opiekunki również czytały wybrane informacje z życia Papieża oraz zaśpiewano wspólnie ulubioną Jego pieśń „Barka”.

 

v  W dn. 06.11.2018 r. -  przygotowano wystawkę związaną z upamiętnieniem 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę pt. „Wiwat Niepodległa!, która była wyeksponowana na górnym korytarzu. Wykonano ją we współpracy z nauczycielem p. J. Rusiecką.

 

v  W dn. 19-23.11.2018 r. – pomoc w zorganizowaniu  corocznego Jesiennego Kiermaszu Książek w ramach współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki, którego celem było propagowanie czytelnictwa. Udział wzięła społeczność szkolna, która miała okazję zapoznać się z nowościami czytelniczymi i różnego rodzaju pomocami dydaktycznymi oraz dokonać zamówienia po bardzo atrakcyjnych cenach.

v  W dn. 21.11.2018 r. – członkowie koła z kl. II LO p i inni uczniowie wzięli udział w spotkaniu z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie. Spotkanie poświęcone było 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę;  była to  wyjątkowa lekcja patriotyzmu dla wszystkich uczestników.

 

v  W dn. 12.12.2018 r. – 3 zespoły wzięły udział w Konkursie Plastycznym Na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy organizowanym przez MOK w Zambrowie. Podobnie jak w ubiegłym roku wygrał zespół ucz. z kl. IV TH w składzie: Milena Pogorzelska, Monika Leszczyńska i Monika Nierwińska.

 

v  16.01.2019 r. – ucz. kl. II LO p Patrycja Papież otrzymała wyróżnienie w III Powiatowym  Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda...”, który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Długoborzu.  za wyśpiewanie kolędy „Gdy się Chrystus rodzi..”.

 

v  W dn. 18.01.2019 r. – we współpracy z kol. P. J. Rusiecką zorganizowano szkolny konkurs plastyczny „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Jury w składzie:  dyr. E. Faszcza, E. Modzelewska, B. Rybicka, B. Chrapczyńska i M. Dybowska wyłoniło zwycięzców najlepszych prac:  I m-ce Aleksandra Nowakowska I LO p. pt. „Zabijając dziecko zabijasz swoje człowieczeństwo!!!”, II m-ce Monika Rykaczewska I LO pt. „Żadne prawa ustanowione przez człowieka nie dorównają Bożemu”,  III m-ce Karolina Święcka I LO pt. „On umarł też za mnie mamo”  i Agnieszka Łuba II TH pt. „Nie zabijaj życia”.

 

v  W dn. 18.01.2019 r. we współpracy z kol. J. Rusiecką wysłano 6 prac na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. W konkursie udział wzięli uczniowie: z kl. I LO p  A. Nowakowska  pt. „Zabijając dziecko zabijasz swoje człowieczeństwo!!!”, z kl. I LO:  K. Święcka pt. „On umarł też za mnie mamo”,   M. Rykaczewska pt. „Żadne prawa ustanowione przez człowieka nie dorównają Bożemu”, z kl. I LO p B. Olszewski pt. „Pomoc potrzebującemu”, z kl. II TH – P. Lipski pt.  „ Stop aborcji! Chcę żyć!” i A. Łuba  pt. „Nie zabijaj życia”. Wyniki konkursu w marcu 2019 r.

 

 

 

Opiekun koła: Agata Choińska

 

 

 

Zambrów, dn. 05.02.2019 r.