Zambrów, dn. 12.09.2018r.

 

Szkolny Klub Humanistów

 

            W roku szkolnym 2018/2019 kontynuuje swoją działalność Szkolny Klub Humanistów. Nadrzędnym jego celem jest rozwijanie literackich zainteresowań młodzieży oraz uwrażliwianie na piękno sztuki. W tym roku szkolnym działania klubu będą skupione wokół 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby upamiętnić to niezwykłe wydarzenie Szkolny Klub Humanistów planuje zorganizować „żywą” lekcję historii, projekcje filmów patriotycznych, wyjścia do Izby Historycznej oraz spotkania z ludźmi pielęgnującymi wartości patriotyczne.

            Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości członkowie klubu opracowali scenariusz uroczystości zatytułowanej „W drodze do niepodległości”. Efekty pracy nad scenariuszem zostaną zaprezentowane zaproszonym gościom, rodzicom i wybranym uczniom w ustalonym z dyrekcją terminie.

            W tegorocznym programie Szkolnego Klubu Humanistów znajduje się również działalność radiowa. Członkowie klubu reaktywują pracę szkolnego radia. Na początku audycje będą odbywały się dwa razy w tygodniu podczas długiej przerwy. W prowadzeniu działalności radiowej klubowiczów wspierać będzie pani Katarzyna Markowska oraz pan Mirosław Jastrzębski.

            Program pracy Szkolnego Klubu Humanistów będzie rozwijany o bieżące propozycje jego członków oraz aktualne wydarzenia kulturalne związane z życiem szkoły oraz miasta. Szkolny Klub Humanistów rozpocznie swoją działalność we wrześniu, a jego spotkania będą odbywać się w sposób nieregularny, według potrzeb.

 

Opiekun Szkolnego Klubu Humanistów

Justyna Nowowiejska